Bafra Havadis – Bafra Haber, Asayiş, Spor

HABERİMİZ SES GETİRDİ! BAFRA BELEDİYESİ’NDEN HABERİMİZLE İLGİLİ AÇIKLAMA VAR

Dün Bafrahavadis internet gazetemizde Bafra Belediyesi ile ilgili Kapıkaya’da yapılacak festival ile ilgili bir yazı kaleme almıştık.

Burada 400 TL olan rakamın 750 TL’ye yükseltilmesini eleştirmiştik.

Hatta madem biz yerel yönetimiz, bizim başımız Samsun Büyükşehir Belediyesi neden bu festivale ekonomik destek vermedi diye eleştirmiştim.

Yalan mı yazdım?

Sen koskoca Samsun Büyükşehir Belediyesisin…

Bafra’ya gelen paranın Yüzde 40’ını kendin alıyorsun, geriye kalan yüzde 60’lık kısımla Bafra Belediyesi ancak memur ve işçilerin parasını karşılayabiliyor.

Neymiş efendim, “Ana caddeler Büyükşehir’in ara sokaklar Bafra Belediyesininmiş.”

Hadi oradan…

Koskoca Bafra ilçesine bugüne kadar hangi hizmetiniz dokundu?

Bafra Belediyesi tüm olumsuzluklara rağmen yine de kendi imkanları ile ayakta durmaya çalışıyor.

Bu nedenle Bafra’yı hiç sayan Samsun Büyükşehir’e öfke doluyum!

Hala farkında değiller…

Yahu arkadaşım Samsun İli içindeki Belediyeleri saymayalım.

Samsun dışındaki en büyük ilçe Bafra’dır Bafra.

Bu nedenle Bafra’ya duyarlılık gösterilmesi lazım.

Ayıptır günahtır.

Bir fırsat geçmiş ele, Bafra Belediyesi mevcut imkanlar ve yerel desteklerle bu festivalin üstesinden gelme çabası içerisinde.

Allah yardımcıları olsun.

HER NEYSE GELELİM ASIL KONUMUZA

Dün yazdığımız yazıda bazı konuları ima ve sitem yolu ile Bafra Belediyesine duyurmuştum…

Bu yazımız üzerine

Bafra Belediyesi’nden bizzat beni arayarak festivalde ki gelişmelerle ilgili tarafıma bilgiler verildi.

GELELİM BİLGİLENDİRMEYE

Biz çadırlardan neden 750 TL alıyorsunuz, daha önceki rakam 400 TL idi demiştik.

Bafra Belediyesinin bu konudaki açıklaması aynen şöyle;

“Bafra Belediyesi olarak çadırların 400 TL olan rakamı aynen uygulanmaktadır. 750 TL’ye kesinlikle çıkartılmamıştır. Ancak geçtiğimiz yıl ki festivalde onun altında karavan gelmişti. Bu yıl karavan patlaması oldu. Bir karavan şöyle bakarsak 4 çadırın bulunduğu alanı kapsıyor. Bir çadırdan 400 TL alınıyorsa, karavanın işgal edeceği 4 çadırlık alan 1.600 TL yapar. Biz buna rağmen karavanların fiyatını 750 TL olarak duyuru yaptık. Aslında ifade ettiğimiz gibi 4 çadırlık alanı kapsıyor.

Durun daha bitmedi, biz Bafra Belediyesi olarak başta çadırlar olmak üzere tüm karavanlar dahil buralara elektrik bağlanıyor. Yani 5 gün içinde gece gündüz burada elektrik olacaktır. Bu da bizim giderlerimizi yükseltiyor. Bu arada bir hatırlatma yapalım biz çadırlardan günlük 400 TL almayacağız, 5 gün boyunca hem elektrik yakacaklar buna karavanlar da dahil, hem de Bafra Belediyesi olarak sabah kahvaltısı ve akşam yemeğini de karşılayacağız.

Örneğin, bir karavanda 3 kişi olabilir veya atalım 10 kişi de olabilir buna karşılık bir çadırda 4 kişi kalabilir veya 8 kişi de burada konaklayabilir. Hiç fark etmez bu misafirlerimiz de hem sabah kahvaltımızdan hem de akşam yemeklerimizden bizzat faydalanacaklar.

Bizim amacımız gelen misafirlerimizi Bafra’mıza yakışır bir şekilde misafir etmektir. Amacımız bu festivalle Bafra’mızın tabiatını ve doğa güzelliklerini, hem gelen misafirlerimize hem de dışarıdan gelen konuklarımıza tanıtmak olacaktır.

Bu Bafra’mız için büyük bir şanstır. İşin ilginç tarafı bu yıl gerçekten çok yoğun bir talep var. İnşallah yüzümüzün akıyla bu festivalden Bafra Belediyesi olarak çıkar ve Bafra’mızın yüz akı oluruz” şeklinde bilgi verdiler.

TEBRİK EDİYORUZ

Başta Belediye Başkanı Hamit KILIÇ, yardımcıları, Birim amirleri, memurları, çalışanları olmak üzere her birini tebrik ediyor, İbrahim ağabeyleri olarak gözlerinden öpüyorum.

Rabbim yar ve yardımcınız olsun.

İbrahim ALAÇAMLI

Bafra Gazeteciler Derneği Başkanı

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ