Bafra Havadis – Bafra Haber, Asayiş, Spor

ALAÇAM’DA PAZAR YERİNDE COVİD-19 DENETİMLERİ DEVAM EDİYOR

ALAÇAM’DA PAZAR YERİNDE COVİD-19 DENETİMLERİ DEVAM EDİYOR

Samsun’un ALAÇAM ilçesinde Pazar yerlerinde Koronavirüs denetimlerine bilhassa hassasiyet gösteriliyor.

Alaçam Belediyesi zabıta ekipleri ve sağlık çalışanları birlikte hareket ederek korona virüs denetimlerine aralıksız devam ediyorlar.

Alaçam’da bilhassa çoğu zaman Pazar yerinde denetimlere bizzat katılan Alaçam Belediye Başkanı İlyas ACAR, Pazar esnafı ve alışverişe gelen vatandaşlara maske, mesafe konusunda uyarılarda bulunarak tedbirleri gevşetmemelerini söyledi.

Yapılan Denetimler sonrası açıklamalarda bulunan Alaçam Belediye Başkanı İlyas ACAR, “ Bu koronavirüs illeti milletimizin üzerine karabasan gibi çöktü.

Çok tedbirli ve dikkatli olmalıyız. Bunun şakası yok…

Genç insanlarımız peşi sıra vefat ediyor. Bu virüs genç, yaşlı, çocuk demiyor.

Bu nedenle zaman zaman bu denetimlere bilhassa pazaryerleri ve toplu ulaşım alanlarında denetimlerimizi sürdürüyoruz.

Bu konuda esnaf ve vatandaşlarımızla da birebir görüşmeler yapıyoruz. Kendilerine teşekkür ediyorum. Kurallara büyük oranda uyulduğunu ama az sayıda da olsa kurallara uymayan vatandaşlarımızın olduğu dikkatimizden kaçmıyor.

Kurallara uyulmadığı takdirde maalesef virüsün yayılma riski çok büyük. Vatandaşlarımızdan bir kez daha önemli rica ediyorum. Maske, sosyal mesafe ve temizlik kurallarına mutlaka uyalım. Salgın sürecinde ev ziyaretlerimizi erteleyelim.

Taziyelerimizi telefonla iletmeye çaba gösterelim. İnanıyoruz ki herkes kurallara uyarsa bu mücadeleyi başarıyla sonuçlandıracağız” diye konuştu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ