Bafra Havadis – Bafra Haber, Asayiş, Spor

KAYMAKAM ERTÜRKMEN: “BAFRA’DA ORMANLARA GİRİŞ VE ÇIKIŞLAR YASAK”

KAYMAKAM ERTÜRKMEN: “BAFRA’DA ORMANLARA GİRİŞ VE ÇIKIŞLAR YASAK”

Tüm Ülkede yaşanan orman yangınlarına paralel olarak sabotaj ve benzeri eylemlerin önüne geçmek için Samsun Valiliği önemli kararlar aldı.

Bafra Kaymakamı Cevdet ERTÜRKMEN’in Bafrahavadis ve Karadenizhaber’e yapmış olduğu önemli açıklamalarında alınana kararları şöyle açıkladı;

Yangınların önüne geçmek için Samsun valiliğimizce önemli bir karar alınarak ormanlık alana giriş yasağı getirilmiştir. Bu saat’den itibaren ormanlara görevlilerin dışında girişte, çıkışta yasaklanmıştır.

Buna göre 01.08.2021 – 30.09.2021 tarihleri arasında yetkili kurumlarca belirlenmiş tescilli piknik ve mesire alanları dışında ki ormanlar da ateşli piknik yapmak, gezmek, motorlu taşıt kullanmak ve kamp yapmak yasaklanmıştır. Bilhassa ilçemiz genelinde Anız ve bahçe artıklarını toplanarak yakılması da yasaklanmıştır.

 Yetkili kurumlarca belirlenmiş tescilli piknik ve mesire alanlarında 31.10.2021 tarihine kadar ateşli piknik yapılmasına saat: 19:00’dan sonra müsaade edilmeyecektir.

Öte yandan ormanlık alanlara yakın olan yerlerde ki düğün vb. organizasyonlarda havai fişek gibi yanıcı madde kullanılmasına müsaade edilmeyecektir.

Vatandaşlarımızın bu kurallara mutlaka uymaları gerekmektedir. Zira son yangınlar Ülkemiz de büyük infaale yol açtı, ciğerlerimiz yandı.

Bu ormanlar bizim. Her şeyi Devlet görevlilerinden beklemeyelim. Şüpheli şahıs ve kişileri gördüğünüzde bilhassa şüphelendiğiniz de (155 Polis imdat) ( 156 Jandarma) ihbar hatlarını mutlaka arayarak bilgi veriniz” dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ