Bafra Havadis – Bafra Haber, Asayiş, Spor

İBRAHİM BÖLÜK MÜJDEYİ VERDİ: “BAFRA’DA EN AZ 1000 KİŞİYE İŞ VERECEĞİZ”

İBRAHİM BÖLÜK MÜJDEYİ VERDİ: “BAFRA’DA EN AZ 1000 KİŞİYE İŞ VERECEĞİZ”

AYDAĞ Tekstil Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim BÖLÜK Bugün Gazeteciler derneğimize gelerek Bafra ve yakın ilçelerimize istihdam konusunda çok önemli müjdeler verdi.

Bafra’nın ve bölgemizin yakından tanıdığı, tekstil camiasının önde gelen isimlerinden ve sevilen iş Adamı İbrahim BÖLÜK Müjdeleri peşi peşine sıralayarak şu müjdeleri verdi;

İbrahim ağabey tekstil konusunda malumun olduğu üzere onlarca insanımıza istihdam sağlamak çabası içerisindeydik. Çoklarının da bu konuda hayır dualarını aldık. Yılların vermiş olduğu bir tecrübeye sahip oldum.

Düşündüm, Baframız ve Bölgemiz için istihdam konusunda ne yapabilirim?

Son bir aydır bu konuda önemli girişimlerim oldu. Şöyle ki Tekstil camiasından önemli iş adamları ile tanıştım. Onlar beni tanıdı ben de onları tanıdım.

Geçtiğimiz günler de söz konusu iş adamları beni İstanbul’a davet ettiler. Bu bir Alman firması…

Avrupa’nın abartmak gibi olmasın en büyük sağlık medikal firması konumunda. İstanbul’a gittim. İş adamları ile bir araya geldik. Bana yapılacak olan yatırımlar ile ilgili bir fizibilite sundular.

Çok memnun oldum ancak bu iş adamları bana ‘İbrahim Bey Bafra’da yani Samsun’da teşvik yok. Biz bu yatırımı teşvik kapsamında bulunan bir sahaya yapalım. Hem yakıttan hem sigortadan hem de vergiden faydalanmış oluruz’ dediler.

İnşallah Dört ay içerisinde kurulması planlanan entegre tesisin 2022 yılında 500 milyon Euro ülke ekonomimize de katkı sağlayacak.

2023 yılın da ise 700 Milyon Euro’luk ihracat hedeflenmekte olup, üretilen bütün ürünlerin Avrupa’ya ve Dünya pazarına ihraç edileceği olduğunu da vurgu yapmak istiyorum. Kimse dudak bükmesin Baframızın makus talihi değişecek. İnşallah Dualarınızla ve bizlerin de çabaları ile birlikte bu yatırım Bafra’ya en kısa süre içerisinde yapılacaktır.

Ben de kendilerine aynen şu cevabı verdim; ‘Her şeyden önce size şahsım, yönetimim, Bafram ve bölgemiz adına çok teşekkür ediyoruz, ancak biz bu yatırımın Bafra’da gerçekleşmesini istiyoruz’ dedim.

Onlar da bana; ‘Madem Bafra’da düşünüyorsun o zaman Milletvekilleri ile görüş, yapacağımız yatırım için bize en azından bazı teşviklerden faydalanmamızı sağlamalarını rica edebilir miyiz?’ dedi.

BÖLÜK ORHAN KIRCALI İLE GÖRÜŞTÜ

AYDAĞ Tekstil Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim BÖLÜK Samsun Milletvekilimiz ve Bafralı hemşehrimiz Av. Orhan KIRCALI ile telefonla görüşerek şöyle konuştu;

“Sayın vekilim sizin Samsunumuza, Bölgemize bilhassa Baframıza son yıllarda vermiş olduğunuz hizmetleri biliyor ve yakından takip ediyoruz.

Size telefon açmamın nedeni çok hayırlı bir iş içindir. İnşallah Baframız Organize Saniyeye 50 Dönümün için 30 dönüm kapalı alan entegre bir tesis yatırımı yapılacak. Bu yatırımı yapacak olanlarda Bir Alman Firması.

Bu firma Avrupa’nın yatırım konusunda en önemli iki markasından biri konumundadır. Sizlerden ricam en azından konuyu gündeme getirip, bazı az da olsa teşvik müjdesi sizden bekliyoruz” dedi.

KIRCALI ÇOK MUTLU OLDU

Samsun Milletvekilimiz Orhan KIRCALI İbrahim BÖLÜK’ün bu açıklamalarının çok sevindirici ve çok memnun olduğunu vurgulayarak şu mesajı verdi;

İbrahim BÖLÜK Kardeşim duyarlılığınızdan dolayı çok çok teşekkür ederim. Son derece memnun oldum. Bafralı bir müteşebbis bir kardeşimiz kalkmış bana böyle hayırlı ve müjdeli bir açıklama yapmış, bir bilgi vermiş. Bir kez daha teşekkür ediyorum.

İbrahim BÖLÜK Kardeşim hiç endişen olmasın telefonu kapattıktan hemen sonra bu işin takipçisi olacağım. Dahası gelişmeler ile ilgili seni de an be an bilgilendireceğim. Ben çok onur duydum, çok mutlu oldum. Bilhassa bu fabrikada daha doğrusu biz buna tesis diyelim Burada ilk etapta 600 kişi ileriye dönükte 1000 kişinin istihdam edeceğini senden öğrenmiş oldum.

Bundan sonrası benim işim” vurgusu yaptı.

PAZARTESİ GÜNÜ ALMANLAR YATIRIM VE GÖRÜŞMELER İÇİN BAFRA’YA GELİYOR

AYDAĞ Tekstil Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim BÖLÜK, önümüz pazartesi günü Alman iş adamlarının görüşmeler yapmak üzere Bafra’ya geleceklerini hatırlatarak konuşmasına şöyle devam etti:

İbrahim ALAÇAM’lı ağabeyim ben Alman iş Adamlarının Pazartesi günü Bafra’ya geleceğini sayın vekilimiz Orhan KIRCALI Ağabeyimizi telefon ile arayarak geniş bir brifing verdim yani gelişmeler ile ilgili bir bilgi sunumu yaptım.

Pazartesi günü Alman iş Adamlarının Bafra’ya geleceğinden dolayı Sayın vekilimiz KIRCALI’nın önderliğinde bir toplantı yapılmasını rica ettim. Sayın vekilimiz de başta Bafra Kaymakamı Cevdet ERTÜRKMEN, Ticaret ve sanayi odası Başkanı Göksel BAŞAR’ı arayarak kendilerine program ile ilgili bilgi verdiğini ve pazartesi günü Alman iş adamlarının katılımları ile Bafra’ya yapılacak olan önemli ve hayırlı bir yatırımın görüşmelerini masaya yatıracaklarını söyledi.

Sayın Vekilimize ne kadar teşekkür etsem azdır. Çünkü sayın vekilimiz benden daha fazla bu yatırıma memnun oldu. İnşallah Sayın vekilimi önderliğinde, Sayın Kaymakamımız Cevdet ERTÜRKMEN ve Ticaret ve Sanayi odası Başkanımız Göksel BAŞAR’ın da katkılarıyla bu yatırım İnşallah büyük bir talihsizlik yaşamazsak Baframız Organize Sanayiye yapılacak.

Bundan sadece Bafra değil yakın ilçelerinde ikamet eden insanlarımızda faydalanacak” dedi.

ÇOK TEŞEKKÜR EDİYORUZ İYİ Kİ VARSINIZ

Sevgili Okurlarımız…

Sizlerden de manevi teşvik bekliyoruz.

Dualarınızı bekliyoruz…

İbrahim BÖLÜK Kardeşim bu meşaleyi İnşallah söndürmeyecek. Çünkü sayın İbrahim BÖLÜK Kardeşim bu yolda yalnız değil.

İfade ettiği gibi sayın vekilimiz meşalenin bir tarafından tutmuş durumda…

İnşallah İdarecilerimiz ile bu projeye katkı verirler.

Bundan sonraki gelişmeleri yine size İbrahim ALAÇAMLI olarak burada duyuracağım.

Eh ne diyelim “BAFRAMIZA VE BÖLGEMİZE HAYIRLI OLSUN”

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ