Bafra Havadis – Bafra Haber, Asayiş, Spor

BioNTech AŞISINI AİLE HEKİMLERİ DE YAPACAK

BioNTech AŞISINI AİLE HEKİMLERİ DE YAPACAK

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, aşıya erişimde yeni kolaylıklar olduğunu duyurdu. Koca, “BioNTech aşısı için artık kamu ve özel hastanelerle birlikte Aile hekimlerimiz de devrede. Bugünden itibaren e-nabız ve MHRS üzerinden randevu alabilirsiniz” dedi.
Koronavirüs salgınına karşı en etkili yöntem aşı. Türkiye’de uygulanan toplam aşı miktarı 31 milyon 215 bini aştı.

BioNTech aşısı bugüne kadar olası yan etkilerine karşın sadece hastanelerde yapılabiliyordu.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, BioNTech aşılarına erişimin kolaylaştığının müjdesini verdi.

“Bu güce güvenin”

Bakan Koca, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda şunları söyledi:

“Aşıya erişimde yeni kolaylıklar var. BioNTech aşısı için artık kamu ve özel hastanelerle birlikte Aile hekimlerimiz de devrede. Bugünden itibaren e-nabız ve MHRS üzerinden randevu alabilirsiniz. Bu güce güvenin.”

Aşı takvimi genişliyor

Aşı tedarikinin hızlanmasıyla aşı takvimi de genişledi.

Aşıda öncelikli gruplar arasına şeker, tansiyon, böbrek ve kalp hastaları da eklendi. Bu risk grubunda olanlar da randevularını alarak aşılarını yaptırabilecekler.

31 milyonu aşkın kişi aşılandı

Sağlık Bakanlığının covid19asi.saglik.gov.tr adresinden paylaşılan aşılanma verilerine göre 12.20 itibarıyla 31 milyon 243 bini aşkın kişiye aşı yapıldı.

17 milyon 985 bin ilk doz aşısını oldu, 13 milyonu aşkın kişinin ise iki doz aşılaması tamamlandı.

BAFRA İLÇE SAĞLIK MÜDÜRÜ AYTAÇ AKIN’DAN AŞI  İLE İLGİLİ ÖNEMLİ AÇIKLAMA!!!

Bunu istinaden Bafra İlçe Sağlık Müdürü Aytaç AKIN, “Bafra İlçemizde 4 Aile Sağlığı Merkezimiz ( Cumhuriyet, Çilhane, Gaziosmanpaşa, Kızılırmak ASM ler ) ile Devlet Hastanesi ve Özel Medibafra Hastanesinde BionTech aşısı yapılabilmektedir.

Belirlenen Aile Sağlık Merkezlerinde yapılacak olan BionTech aşısı için personellere eğitimler verilmiştir.

Gerek saklama koşulları, gerek planlama açısından titizlik gerektiren bir aşı olan BionTech için hazırlıklar tamamlanmıştır. Alo-182 ve internet üzerinden – MHRS sisteminden aile sağlık merkezlerinde de BionTech aşısı olabilmek için randevu alınabilmektedir.

Aşıya randevu alan kişinin, randevu saati ve dakikası bizim için önemlidir. Bu aşıda flakon açılma zamanı ve randevu verilme zamanının titizlikle verildiğinin bilinmesi önemlidir.

Çok hekimli Aile Sağlığı Merkezleri bu yüzden seçilmiştir. Aşıya erişimin daha kolay hale gelmesi hedeflenmiş olup, randevu saatine dikkat edilmesini rica ederim. Sağlıklı günler dilerim” dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ