Bafra Havadis – Bafra Haber, Asayiş, Spor

SAMSUN MOBİL GÜMRÜK NOKTASI HİZMETE GİRDİ.

SAMSUN MOBİL GÜMRÜK NOKTASI HİZMETE GİRDİ.

Türkiye’nin ilk ‘Intermodal Lojistik Merkezi’ olan 680 bin metrekare alan üzerine inşa edilen Samsun Lojistik Merkezi içerisine yeni Mobil Gümrük Noktası açıldı

Samsun ve çevre illerde faaliyet yürüten sanayici ihracatçı ve lojistik sektörüne büyük katkı sunacağı değerlendirilen Samsun Lojistik Merkezi Mobil Gümrük Noktası’nın açılışını gerçekleştirdi. Vali Doç. Dr. Zülkif Dağlı, merkezin Türkiye’nin kuzey kapısı olduğunu vurguladı.

İHRACAT KAPISI

Lojistik faaliyetlerin daha hızlı ve yerinde yapılması amacıyla Ticaret Bakanlığı tarafından Samsun Lojistik Merkezinde her türlü elektronik altyapı tamamlanarak Mobil Gümrük Noktası’nı faaliyete geçirdi. Avrupa, Türkiye, Karadeniz ülkeleri, Orta Doğu, Orta Asya ülkelerinde yaşayan yaklaşık 600 milyon insan için ithalat ve ihracat kapısı olma potansiyeli taşıyan Samsun Lojistik Merkezi’nde firmaların gümrük işlemleri, şehir trafiğini etkilemeden yapılabilecek.


Türkiye’nin ilk ‘Intermodal Lojistik Merkezi’ olan 680 bin metrekare alan üzerine inşa edilen Samsun Lojistik Merkezi içerisine yeni Mobil Gümrük Noktası açıldı. Bu hizmet ile artık kara yolu ile ihracat yapacak tırların gümrük işlemleri yapılacak.

YENİ PROJELER VAR

Merkezde faaliyete açtıkları Mobil Gümrük Noktasının hayırlı olmasını dileyen Dağlı, “Lojistik merkezimizin tüm depoları doldu. Burada 300 dönüme yakın alanımız var. Yeni projelerimiz bulunuyor. Onları da önümüzdeki günlerde kamuoyuyla paylaşacağız.” dedi.

ÖNEMLİ ADIMLAR ATILIYOR

Vali Dağlı, Samsun’un lojistik merkez olma yolunda önemli adımlar attığına işaret ederek, “Burada hem demir yolu hem hava yolu hem deniz yolu ve kara yolunun tam ortasında çok önemli arterde bulunuyoruz. Lojistik imkanları geliştirmek suretiyle Samsunumuzu olması gereken yere ulaştırmak istiyoruz.” diye konuştu. Orta Karadeniz Gümrük ve Dış Ticaret Bölge Müdürü Ersin Başaran ise Mobil Gümrük Noktası’nda kara yoluyla yapılacak ihracat işlemlerinin yürütüleceğini söyledi.Açılışa Samsun Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Başkanı Salih Zeki Murzioğlu, Samsun Lojistik Merkezi Genel Müdürü Temel Uzlu, Samsun Organize Sanayi Merkezi Başkan Fahri Eldemir ve gümrük memurları katıldı.

Kaynak: Samsungazetesi

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ