Bafra Havadis – Bafra Haber, Asayiş, Spor
Bafra Havadis, Bafra Haber,
Bafra Havadis, Bafra Haber,

ANIT PARK DUMANSIZ HAVA SAHASI İLAN EDİLDİ

Samsun Valisi Osman Kaymak,” Valilik olarak, ilimizdeki uyuşturucu ile mücadele konularını değerlendiriyoruz” dedi.

Vali Osman Kaymak, Bağımlılıkla Mücadele İl Koordinasyon Kurulu kararı ile dumansız hava sahası ilan edilen, şehrimizin sembolü Atatürk Anıtı’nın da içinde yer aldığı Anıt Park’ta projenin duyurusunu gerçekleştirdi.

‘OTURUP-GEZEBİLECEĞİZ, YÜRÜYEBİLECEĞİZ’
İl Sağlık Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Muhammet Ali Oruç yaptığı konuşmasında, “18 Haziran tarihinde Bağımlılıkla Mücadele İl Koordinasyon Kurulu Toplantısında aldığımız karar gereği, bulunduğumuz Atatürk Anıt Parkı ‘Dumansız Hava Sahası’ olarak ilan edildi. Bu park da artık dumansız olarak oturup-gezebileceğiz, yürüyebileceğiz. Bu Samsunumuz ve Türkiye için dumansız hava sahası için çok güzel bir uygulama olacak. Hayırlı olsun.” dedi.

‘ŞEHRİN ANITLAŞTIRILDIĞI BİR PARKTAYIZ’
Böyle bir projeye katkı sağlamaktan memnuniyet duyduğunu ifade eden Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, “Burası bildiğiniz gibi Anıt Park. Cumhuriyetimizin kuruluşunun ilk adımının atıldığı, ilk meşalenin yandığı şehrin anıtlaştırıldığı bir parktayız. Buranın ayrıca dumansız hava sahası olması için Valiliğimiz ve İl Sağlık Müdürlüğümüz ile birlikte müştereken bir projeyi hayata geçirdik. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyoruz. Hayırlı olsun” diye konuştu..

‘BU KARAR NERDEN ÇIKTI ONA BAKALIM’
Çok güzel bir projenin öncülüğünde burada olduklarını ifade eden Vali Osman Kaymak, “Bulunduğumuz bu alan Anıt Park, dumansız hava sahası olarak ilan ediyoruz. Bu karar nerden çıktı ona bakalım. Türkiye’de uyuşturucu maalesef gençliğimizin başının belası, illeti. Uyuşturucu ile mücadele çalışmalarımız devam ediyor. Bizim Valilik emrinde olan uyuşturucu ile mücadele komisyonumuz var. Bütün kamu kurumları üye olarak ayda bir toplanıp ilimizdeki uyuşturucu ile mücadele konularını değerlendiriyoruz. Komisyonun bir önerisi olarak insanların sigara içmesini önlemek, özendirmeyi azaltmak ve güzel örnekleri ortaya koymayı hedefledik. Bu anlamda sigara içilmeyen dumansız park gündeme geldi” dedi.

‘BU PROJEYİ ANLAMLI BULUYORUM’
Cumhuriyetimizin kuruluşuna giden yolda ilk adımın atıldığı, ilk meşalenin yakıldığı, Atamızın heykelinin olduğu Anıt Parkın dumansız hava sahası olarak ilan ettiklerini belirten Vali Osman Kaymak, “Bu konuda da bütün Samsunlu vatandaşlarımızdan anlayış bekliyoruz. Uyuşturucu sigara alışkanlığından geçiyor. Sigara içmekle gençler uyuşturucuya başlıyorlar. Çocuk parkta bir sigara içeni gördüğü zaman ona özeniyor. Bu özendirmeyi kaldırma anlamında bu projeyi anlamlı buluyorum. Bu anlamda çocuklarımızın geleceği için Samsunlu vatandaşlarımızın bu projeyi destekleyeceklerine inanıyorum. Her şeyi çocuklarımız için yapıyoruz. Onları bu kötü alışkanlıklardan uzak tutmak istiyoruz” diye konuştu.


Köksal ÖNER

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ