Bafra Havadis – Bafra Haber, Asayiş, Spor
Bafra Havadis, Bafra Haber,
Bafra Havadis, Bafra Haber,

KAZIM KARABEKİR’DEN, 81 İLDEN 81 ESER SERGİSİ

İlkadım ilçesindeki Kazım Karabekir İmam Hatip Ortaokulu 19 Mayıs 1919’un 100’üncü Yılı etkinlikleri kapsamında 81 ilden 81 eserin katıldığı proje resim sergisi düzenledi. 

Sergi açılışında konuşma yapan okul Müdürü Seydi Ahmet Kılıç , “Atatürk’ün Samsun’a ayak basışının 100’üncü Yılı etkinlikleri kapsamında okulumuz görsel sanatlar öğretmeni sorumluluğunda Eylül ayında projemizi başlattık.  Türkiye’nin 81 ilinden 81 okulumuzla iletişime geçtik. Bu okullardaki öğrenciler 19 Mayıs’ın 100’üncü Yılı temalı resimler yaparak bize bu resimleri ulaştırmıştır. Bugün burada 81 ilimizden gelen bu resimlerin sergisini açmaktayız” dedi.
‘OKUL OLARAK İLKLERİ BAŞARDIK ‘
Bu proje ile 19 Mayıs’ın 100’üncü Yılı etkinlikleri kapsamında bir farkındalık oluşturmaya çalıştıklarını dile getiren Kılıç,” Bunu da başardığımıza inanıyorum. Sergimizde 19 Mayıs kurtuluş mücadelesi ruhunun güzel ülkemizin dört bir köşesindeki minik yüreklerden yansımalarını görmekteyiz. Bu projenin hayata geçirilmesinde emeği geçen başta okulumuz görsel sanatlar öğretmeni Elif Tanyer olmak üzere tüm öğretmen ve öğrencilerimize, projeye katılım gösteren ülkemizin dört bir yanındaki okullarımıza teşekkür ediyorum”  diye konuştu.
Sergini açılış kurdelesi kesildikten sonra misafirler sergiyi gezdiler. Halkın beğenisine açık kalacak olan sergi Samsun Büyükşehir Belediyesi Binasının alt katında bulunan sergi salonunda ziyaretçilerini beklemektedir.
Köksal ÖNER

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ