Bafra Havadis – Bafra Haber, Asayiş, Spor

CANİK HALK EĞİTİM MERKEZİ’NDEN “HER KADIN BİR UMUT” PROJESİ

Günümüz dünyasında ortaya çıkan gelişmeler, insani değerlerin yaşatılması ve güçlendirilmesini önemli kılmakta oldu

Günümüz dünyasında ortaya çıkan gelişmeler, insani değerlerin yaşatılması ve güçlendirilmesini önemli kılmakta oldu hatırlatan Canik İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Uzunlar,” Bu nedenle, kadınların güçlenmesinin önemini sadece cinsiyet temelli bir anlayışla açıklamak, gelecek nesilleri büyütme, yetiştirme ve aileye güç katma değerini göz ardı etmek mümkün değildir ”dedi.

Bu kapsamda Canik Halk Eğitimi Merkezi’nce KATEDER ve Canik Belediyesi işbirliği ile “Kadın ve Ailenin Statüsünü Güçlendirmek” için eğitim programı düzenlendi Eğitim sonucunda 30 kadına sertifikaları törenle verildi. Törene onur konuğu olarak eğitimci ve birçok sivil toplumda görevi bulunan Hamide Bilgili KATEDER Yönetim Kurulu Başkanı Avukat Hamdiye Katipoğlu, İl Milli Eğitim Müdürü Yardımcısı Hanife Erdin, katıldı.

EĞİTİM HER ALANDA ÖNCÜLÜĞÜMÜZ
İlçede verilen eğimleri önemsediklerinin altını çizen İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Uzunlar, “2023 Eğitim Vizyonu Belgesinde” de özellikle; Erken çocuklular ve ergenlik dönemine ilişkin, ebeveynlere yönelik destek eğitim programları güncellenerek yaygınlaştıracağız. Konu ile ilgili bakanlık ve kurumlarla iş birliği ve koordinasyon halindeyiz. Başta çocuk ve kadına yönelik olmak üzere şiddetle mücadele bağlamında farkındalık eğitimlerin düzenlenmesi, yanında çocuk ve gençlerimiz başta olmak üzere toplumun tüm kesimlerine yönelik her türlü bağımlılıkla mücadeleye ilişkin farkındalık eğitimleri yaygınlaştırılması, Maddelerinin bulunması kadın eğitiminin, kadının bilinçlenmesi ve güçlendirilmesinin önemini bir kez daha vurgulamıştır” diye konuştu.

‘YOĞUN BİR TEMPO İÇERİSİNDEYİZ
Kadının bilinç düzeyinin artması, güçlenmesi, bireysel hak ve menfaatlerine erişim sağlaması, aile ve toplumsal yapımızın güçlenmesi bakımından son derece hayati bir hedef oluşturulduğunu vurgulayan Canik Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Zekeriya Özkan, “Kadın emeği, sadece aileyi var etmiyor, çocuklarını, eşini, kardeşlerini ya da ebeveynlerini yaşatmıyor, dünyanın dönüşüne de geleceğin oluşumuna da katkı sunuyor. Bu da gösteriyor ki kadın topluma açılan en büyük kapımızdır ”dedi.

Köksal ÖNER

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ