Bafra Havadis – Bafra Haber, Asayiş, Spor

OSMAN PARLAK’TAN 18 MART ÇANAKKALE ZAFERİ MESAJI

Kuzey Su Ürünleri Yönetim Kurulu Başkanı Osman PARLAK, Çanakkale Zaferi’nin 104. yıl dönümü nedeniyle mesaj yayımladı.

OSMAN PARLAK’TAN 18 MART ÇANAKKALE ZAFERİ MESAJI

Kuzey Su Ürünleri Yönetim Kurulu Başkanı Osman PARLAK, Çanakkale Zaferi’nin 104. yıl dönümü nedeniyle mesaj yayımladı.

PARLAK mesajında; İnsanlık tarihinin en büyük ve en çetin savaşlarından birinin yaşandığı Çanakkale’de ecdadımızın yine insanlık tarihinin en şanlı destanlarından birini yazdıklarını belirterek

“ 250.000 şehidimizin, sayısız gazilerimizin ve ecdadımızın vatan ve Allah sevgisine karşılık olarak Cenab-ı Allah’ın milletimize bahşettiği “Çanakkale Ruhu” milletimizin ve bütün mazlum milletlerin “Manevi Dinamiği” olmuştur. Çanakkale zaferi Türk milletinin gurur duyduğu, dönüm noktalarından biridir.

18 Mart günü Çanakkale Şehitlerini Anma günü olarak kabul edilmiş, Dünyanın bir felaket ve başarısızlık olarak gördüğü bu savaş, Türk Milleti adına Çanakkale zaferi ismiyle tarihe geçmiştir.

Atatürk’ün dediği gibi, ”Çanakkale zaferi ve diğer zaferler de Türk komutasının, Türk askerinin eseridir. Bütün dünyaya karşı aziz milletimizin yazdığı eşsiz bir destandır ve tarihin en mühim dönüm noktalarından birisidir. Çanakkale dik duruşun son yüzyıla damgasını vuran sembolü olmuştur. Bu nedenle Çanakkale’yi iyi anlamalı ve zihnimizden hiçbir zaman çıkarmamalıyız. Orada hayatlarını hiçe sayan atalarımızı iyi tanımamız, o insanların yüreklerindeki cevheri keşfetmemiz gerekir.

18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü’nün 104.’inci yıldönümünde Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, vatan için canlarını feda eden tüm şehitlerimizi rahmet, gazilerimizi minnetle anıyorum” dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ