Bafra Havadis – Bafra Haber, Asayiş, Spor

‘SAMSUN’A YAPILAN BİR YATIRIM GERİYE ON FAZLASI OLARAK DÖNER’ 

Sağlık Bakanımız Sayın Dr. Ahmet Demircan’ın başkanlığında, ‘Samsun İli Yatırımları Değerlendirme’ toplantısı Devlet Su İşleri 7’inci Bölge Müdürlüğü Toplantı Salonunda Vali Osman Kaymak ve ilimiz yatırımcı kuruluşlarının bölge ve il müdürlerinin katılımıyla gerçekleştirildi.

‘SAMSUN’A YAPILAN BİR YATIRIM GERİYE ON FAZLASI OLARAK DÖNER’ 

Sağlık Bakanımız Sayın Dr. Ahmet Demircan’ın başkanlığında, ‘Samsun İli Yatırımları Değerlendirme’ toplantısı Devlet Su İşleri 7’inci Bölge Müdürlüğü Toplantı Salonunda Vali Osman Kaymak ve ilimiz yatırımcı kuruluşlarının bölge ve il müdürlerinin katılımıyla gerçekleştirildi.

Toplantıya ayrıca, Ak Parti Samsun Milletvekilleri Fuat Köktaş, Hasan Basri Kurt, Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Vali Yardımcıları Hasan Öztürk, Recep Yüksel, Sezgin Üçüncü, Ondokuz Mayıs Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Kuran, İl Emniyet Müdürü Vedat Yavuz, İl Jandarma Komutanı Jandarma Kıdemli AlbayÜnsal Ağaoğlu ve İlimiz yatırımcı kuruluşlarının bölge ve il müdürleri katıldı

YATIRIMLARI GÖZDEN GEÇİRECEĞİZ
Samsun İli Yatırımları Değerlendirme’ toplantısının açılış konuşmasını yapan Vali Osman Kaymak, “Samsun için çok önemli bir toplantıyı gerçekleştirmek için Sağlık Bakanımız Sayın Dr. Ahmet Demircan’ın başkanlığında toplandık. Hep birlikte ilin yatırımcı kuruluşlarıyla bir araya gelerek yatırımları koordine etmek için çalışmalar yürüteceğiz. Sağlık Bakanımız Sayın Dr. Ahmet Demircan’ın direktifleri doğrultusunda Samsun’daki kamu yatırımcısı kurum ve kuruluşları davet ettik. Burada kurum ve kuruluş yetkililerimiz konuları ile ilgili sunumlar yapılacak. Daha sonra da Bakanımız ve Milletvekillerimizle birlikte yatırımları gözden geçireceğiz. Amacımız Samsun’un kamu hizmetlerinden en iyi şekilde yararlanmasıdır. Ankara’da takip edilmesi gereken konular varsa bunları Sayın Bakanımıza ve Vekillerimize aktararak onların da desteğiyle güzel ve kalkınmış Samsun için seferber olmayı düşünüyoruz. 2018 yılı ödeneğimiz 1 milyar 255 milyon TL’dir. Toplamda 687 projemiz var” dedi.

SAMSUN’DAN ÜLKEMİZ İSTİFADE EDER
Sağlık Bakanı Dr. Ahmet Demircan yaptığı konuşmasında,“Yapılan toplantı ile yatırımlarımızı ve hedeflerimizi gözden geçireceğiz. Bugüne kadar yapılan bütün yatırımları takip eden milletvekili arkadaşlarımızla birlikte yatırımları gözden geçirip, gereken neyse Samsunumuz için kararlar alacağız. Bugün Samsun’u konuşmak için bu toplantıyı gerçekleştirdik. Samsun Türkiye’nin fevkalade güzel ve fevkalade büyük potansiyele sahip bir ilidir. Tarımdan sanayiye, ticaretten turizme her alanda ülke ekonomisine katkı sağlayan bir ilimiz. O nedenle bu ile yapılacak her yatırım ve gelecek olan her yatırımcı hem Samsun’dan istifade eder, hem de Samsun’dan ülkemiz istifade eder. Samsun’a yapılan bir yatırım geriye on fazlası olarak döner. Ben Samsun ile ilgili bazı sorunları paylaşmak istiyorum. Bu sorunların ilki Samsun’un çevre yolu sorunudur. Samsun’un ciddi bir ulaşım yapılanmasına ihtiyacı vardır. Samsun doğu istikametinden güneyden gelecek olan bir otoyolun, Samsun’u çevreyolu olarak dolaşıp, Samsun’un doğusuna yani Karadeniz sahil yoluna katılması gerekir. Önümüzdeki Eylül ayı başlarında bu çalışmaları başlatmış olacağız. Aynı şekilde Ankara-Samsun hızlı tren proje çalışmaları da iki bölüm olarak devam ediyor. Projesi biter bitmez de hızlı tren Samsun’a ulaşmış olacak. Diğer taraftan ise Samsun’un karayolu ulaşımıyla ilgili batı çevreyoluna da ihtiyacı var. Öte yandan şehrimizde bir üniversitemiz var ancak bir devlet üniversitesi daha Samsun ilinde beklenen bir durumdur. İnşallah önümüzdeki günlerde Sayın Cumhurbaşkanımızın şehrimizi ziyaretiyle birlikte bu çalışmalar da netlik kazanacaktır” diye konuştu

SAĞLIK ALANINDA CİDDİ YATIRIMLAR VAR
Yerli otomobil tartışmaları hakkında da açıklama yapan Sağlık Bakanı Dr. Ahmet Demircan, “Yerli otomobil sanayisi ile ilgili biz de Samsun olarak bunun taliplisiyiz. Bizim Samsun olarak kendimizi buna hazırlamamız gerekiyor. Bu nedenle ilimizin organize sanayi alanlarını daha da çoğaltmak ve genişletmek için çalışma başlattık. Özellikle tarım arazileri dışında sanayi alanları nereler olabilir anlamında çalışmalarımızı da inşallah yapacağız. İlimize sağlık alanında ciddi yatırımlar var. Daha önceden başlamış olan şehir hastanesi projesinin yer sorunu çözülmüş ve inşallah bu yıl içerisinde bu hastanemizin temelini atmış olacağız. Samsun’un doğu ve batı istikametinde devlet hastanesi ihtiyacı vardı. Bunların da birini Tekkeköy’e, diğerini ise Atakum ilçesine kurmak üzere yine bu yıl içerisinde çalışmalarımıza başlayacağız.2019 yılında 19 Mayıs 1919’un yüzüncü yılını idrak edeceğiz. Şimdiden bunun hazırlığını yaparak, yüzüncü yıla yakışır, bağımsızlığımızın meşalesinin yakılmasına yakışır bir şekilde Samsun’da da bunu kutlayacağız. Milletimizin hafızasında Kurtuluş Savaşı’nın daha anlamlı bir şekilde kalmasını sağlayacağız. Ayrıca Samsun’da 2019 yılında tüm okullarda tekli eğitime geçilecektir” dedi.

Daha sonra Vali  Osman Kaymak, İlimizin kalkınma, ekonomi ve yatırımlarıyla ilgili bir brifing gerçekleştirdi. Toplantı Sayın Valimizin brifingin ardından sırayla söz alan İlimiz yatırımcı kuruluşlarının bölge ve il müdürlerinin sunumlarıyla de etti.

Köksal ÖNER

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ