Bafra Havadis – Bafra Haber, Asayiş, Spor

BAŞKAN ŞAHİN: KADINLAR GÜZEL BİR GELECEĞİN MİMARLARIDIR

Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin,” Her yıl 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ne özel önem veriyoruz ”dedi. 

BAŞKAN ŞAHİN: KADINLAR GÜZEL BİR GELECEĞİN MİMARLARIDIR

Başta Bafra Belediyesi personeli olmak üzere, ilçenin çeşitli kurumlarında, fabrikalarında, hastanelerinde okullarda çalışan kadınları ziyaret eden Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin, çiçekler ve yemekler vererek çeşitli etkinlikler düzenledi ve programlara eşi Şükriye Şahin ve bayan meclis üyeleri de katıldı. Ayrıca Başkan Şahin AK Parti Bafra Kadın Kolları Başkanlığı tarafından düzenlen etkinliklere iştirak etti .Tüm programlarına katılarak  destek verdi.

‘SEVGİ, SABIR VE ŞEFKATİN TEMSİLCİLERİDİR’
8 Mart Dünya kadılar günü nedeni ile mesaj yayınlayan Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin, “Aile dokusunun temelini teşkil eden, doğumumuzdan ölene dek bizi karşılıksız seven, şefkatin, fedakârlığın, sabrın ve özverinin sembolü olan kadınlarımız toplumumuzun temel taşlarıdır. Başta Kurtuluş Savaşımız olmak üzere Cumhuriyetimizin odak noktasında yer almışlar ve bugünlere gelmemizde önemli görevler yapmışlardır. Kadınlarımız sadece anne olarak ve evin içinde değil iş, siyaset ve toplumsal hayatımızda da çok önemli bir role sahiptirler bu yönleriyle de üreten insanlardır” diye konuştu.

‘BU KONUDA DUYARLI OLMAK MECBURİYETİNDEYİZ’
Kadınlar her alanda başarıları ile kendilerini göstermekte olduğu ifade eden Başkan Şahin,” Kadınlar üreten, emek veren, çalışandır. Kadın annedir, eştir,  kadın hayattır, daha güzel bir geleceğin mimarlarıdır. Kadınlarımız Çanakkale’dir, Kurtuluş Savaşı’dır, siyasetçidir, yöneticidir, doktordur, memurdur, işçidir, ev kadınıdır. Kadınlar en değerli varlıklarımızdır. Ne yazık ki kadınlar şiddet ve istismar ile ayırımcılığa uğramaktadır. Toplum olarak bu konuda duyarlı olmak mecburiyetindeyiz. Bunun için toplumsal duyarlılık toplumsal desteğe dönüşmelidir. Biz bugüne kadar bu konuda pek çok çalışma yürüttük, açıklamalar yaptık. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın da yürüttüğü projeler bulunmaktadır. İnşallah hep beraber kadına yönelik şiddet, istismar ve ayırımcılığa son vereceğiz.” dedi.
Köksal ÖNER

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ