Bafra Havadis – Bafra Haber, Asayiş, Spor

MÜDÜR EREM VALİ KAYMAK’I ZİYARET ETTİ

Orta Karadeniz Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürü Dr. Nurullah Erem ve personeli, 26 Ocak ’Dünya Gümrük Günü’ dolayısıyla Vali Osman Kaymak’ı makamında ziyaret etti.

MÜDÜR EREM VALİ KAYMAK’I ZİYARET ETTİ

26 Ocak ’Dünya Gümrük Günü’ dolayısıyla Orta Karadeniz Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürü Dr. Nurullah Erem ve çalışanları, Vali Osman Kaymak’a çiçek takdim etti.

ÖZVERİ İLE ÇALIŞIYORUZ
Ziyarette Orta Karadeniz Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürü Dr. Nurullah Erem yaptığı konuşmasında, “Sayın Valim, Bakanlığımız, yenilikçi yaklaşım ve uygulamalarla ülkemizi, gümrük hizmetlerinin ve ticaretin en kolay ve en güvenli yapıldığı, dünyanın sayılı ticaret merkezlerinden biri haline getirmek için azami gayret ve çaba göstermektedir. Gümrük idarelerinin vergi toplama ve kaçakçılıkla mücadele gibi bilinen işlevlerinin yanı sıra, ülke güvenliği, insan sağlığı, bitki, hayvan ve çevrenin korunması gibi işlevleriyle de görevini ifa emekte olup, bugün ayrıca rekabetçilik ve ekonomik büyüme alanındaki katkıları da giderek daha fazla önem kazanmaktadır.

KAÇAKÇILARA GÖZ AÇTIRMIYORUZ
Bölge Müdürlüğümüz; Samsun, Ordu, Sinop, Kastamonu, Çorum Amasya ve Tokat illerini kapsayan geniş bir coğrafyada görevini ifa etmekte olduğunu vurgulayan Müdür Erem,” Müdürlüğümüzce 2017 yılında 1 milyar 005 milyon 736 bin 429 USD ihracat, 2 milyar 436 milyon 408 bin 083 USD ithalat gerçekleştirilmiş, 660 milyon 562 bin 237 TL vergi tahsilatı yapılmış, 1 milyon 294 bin 417 TL değerinde kaçak eşya ele geçirilmiş, ayrıca araç ve eşya satışlarından 6 milyon 682 bin 280 TL hasılat elde edilmiş, net gelir 2 milyon 145 bin 466 TL olmuştur” dedi.

VALİ KAYMAK BAŞARILAR DİLEDİ
180 üyesi bulunan Dünya Gümrük Örgütü’nün temelini oluşturan Gümrük İşbirliği Konseyi Sözleşmesi’nin, lkemizin de aralarında bulunduğu kurucu üyeler tarafından 1950 yılında imzalandığını ve 1952 yılında yürürlüğe girdiğini ifade eden Vali Osman Kaymak, Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğü personelinin ‘Dünya Gümrük Günü’nü kutlayarak çalışmalarında başarılar diledi.
Köksal ÖNER

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ