Bafra Havadis – Bafra Haber, Asayiş, Spor

KIZILOT ORTAOKULUN’DA KAN BAĞIŞI KAMPANYASI DÜZENLENDİ. 

Kızılay ile Samsun’un Çarşamba ilçesindeki Kızılot Ortaokulu Müdürlüğü tarafından düzenlenen Kan bağışı kampanyasına çevre mahallelerin muhtarları, imam-hatipleri, vatandaşlar ve öğrenci velileri davet edildi.

KIZILOT ORTAOKULUN’DA KAN BAĞIŞI KAMPANYASI DÜZENLENDİ. 

Bağış kampanyası kapsamında ilk olarak okulun tüm öğrencilerine Kızılay tarafından kan bağışıyla ilgili önemi ile ilgili bilgiler verildi. Daha sonra öğrenciler Kan bağışına çevredeki vatandaşlarına ulaştırılmak üzere bilgilendirme kartları dağıttılar. Kan bağışında bulunmak isteyenler formları doldurdu.  Kan bağışına öğretmenler, çevre mahallelerin muhtarları, öğrenci velileri ve vatandaşlar kan vererek destekte bulundu.

‘ÖĞRENCİ VELİLERİNİ KAN BAĞIŞINA TEŞVİK ETTİK’
Kampanyanın organizatörlerinden Kızılot Ortaokulu Müdürü Aydın Kuru, “ Kan bağışı kampanyası Kızılot ve çevresinde ilk defa düzenlendi, Kan bağışı kampanyasına destek olmaları için çevrede yaşayan tüm duyarlı vatandaşları kan vermeye davet ettik. Amacımız öğrenci velilerini kan bağışına teşvik etmek olduğu. Öğrencilerimiz, bilgilendirme kartları ile kapı kapı dolaşıp mahallelerdeki vatandaşlarımızı kampanyaya davet ettiler. Burada bağışlanan kanlar belki bir bebeğe, belki de bir anneye hayat verecek” diye konuştu.

KIZILOT’A ÖNEMLİ BİR PROJE GERÇEKLEŞTİRİLDİ
Kan bağışında bulunan Karacalı Mahallesi Muhtarı Adem Ekici ise,  ” Bazı şeylerin önemini başımıza gelince daha iyi anlıyoruz. Umarım verdiğimiz kanlar birilerinin derdine çare olur. İnşallah bu kanlar çaresiz insanlara bir çare olur” ifadelerini kullandı.
Köksal ÖNER

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ