Bafra Havadis – Bafra Haber, Asayiş, Spor

MİLYONLARCA ARAÇ SAHİBİ DİKKAT!..

MİLYONLARCA ARAÇ SAHİBİ DİKKAT!..

UYGULAMA 3 TEMMUZ’DA BAŞLIYOR Standartlara uygun olmayan plaka takan araçlar 3 Temmuz’dan itibaren muayeneden geçemeyecek.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Karayolu Düzenleme Genel Müdürlüğünce yeniden düzenlenen ve 3 Temmuz itibarıyla yürürlüğe girecek olan “Kusur Tablosu” Araç muayenelerinde uygulanan kusur tablosunda yapılan değişiklikle standartlara uygun olmayan plakaların muayeneden geçemeyecek.

“PLAKAYA DİKKAT”

“HGS’de yanlış ceza yazılmasına da neden olan, plakalarda rakamların arasında vida bulunması, yazıların silik, bold, italik veya kapatma şeklinde olması ağır kusur reklamlar kapsamında değerlendirilecek.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Karayolu Düzenleme Genel Müdürlüğünce 3 Temmuz itibarıyla geçerli olacak kusur tablosu yeniden düzenlendi.

TÜVTÜRK fenni muayene istasyonlarında temmuz ayı itibarıyla “sahte” olarak nitelendirilen standardın dışında basılan plakaların birinci derecede ağır kusurlu sayılacak.

“Söz konusu düzenlemeyle plakalardaki yazı ve rakamların Karayolu Trafik Kanunu’nun tescil plakaları bölümünde belirtilen 11 santimetre genişliğinde, 52 santimetre uzunluğunda olmayan plakaların bulunduğu araçlar, TÜVTÜRK tarafından yapılan araç muayenesinden geçemeyecek” ifadelerini kullandı.

“PLAKALARINIZI KONTROL EDİN!”

“Silik, italik veya bold olarak yazılan, rakam ve harflerin arasında vida olan, ortasındaki boşluğun köşeli şeklinde olması gibi standarda uygun olmayan şekilde plaka takılı araçlar muayeneden geçmeyecek.

Bir defaya mahsus ceza kesilmeyecek araç sahiplerinden plakaların standartlara uygun olarak değiştirmeleri istenecek.

Onun rastgele yerde plaka bastırıp aracınıza taktırmayın” açıklamasında bulundu.

Söz konusu plakaların değişimi için araç sahiplerinin öncelikle Trafik Şube Müdürlüklerine başvurarak, buradan temin edecekleri formları doldurmaları gerektiğini vurgulayan Apaydın, daha sonra bu belgeyle il ve ilçelerde TŞOF ile Kayıt Tescil Bürolarında 31 lira karşılığında yaklaşık 10 dakikada değiştirilebilecek.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ