Bafra Havadis – Bafra Haber, Asayiş, Spor

YAZ DEAFOLİMPİK OYUNLARI HAZIRLIK VE DEĞERLENDİRME TOPLANTISI DÜZENLENDİ

2017 Samsun 23. Yaz Deafolimpik Oyunları hazırlık ve değerlendirme toplantısı, Mustafa Dağıstanlı Spor salonunda Vali İbrahim Şahin’in başkanlığında gerçekleştirildi.

YAZ DEAFOLİMPİK OYUNLARI HAZIRLIK VE DEĞERLENDİRME TOPLANTISI DÜZENLENDİ
2017 yılında 108 ülkenin katılımıyla 21 branşta Samsun’da gerçekleşecek olan 23. Yaz Deafolimpik Oyunları hazırlık ve değerlendirme toplantısı Mustafa Dağıstanlı Spor salonunda Vali İbrahim Şahin’in başkanlığında gerçekleştirildi. Gençlik ve Spor Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Kamuran Özden yaptığı konuşmasında, “İnşallah 2017’de güzel bir organizasyon gerçekleştireceğiz. Bundan hiçbir kuşkumuz yok. Biz federasyonlarımızdan aynı dünya şampiyonasında olduğu gibi herkes kendisiyle ilgili branşa sahip çıkmasını bekliyoruz” dedi.

BİLGİLENDİRME VE DEĞERLENDİRME TOPLANTISINA HOŞ GELDİNİZ
Vali İbrahim ŞAHİN yaptığı konuşmasında, “Öncelikle 2017 yılında 108 ülkenin katılımıyla 21 branşta Samsun’da gerçekleşecek olan 23. İşitme Engelliler Olimpiyat Oyunları bilgilendirme ve değerlendirme toplantısına hoş geldiniz. Bugün çokça önemsediğimiz bir toplantıda birlikteyiz. Biliyorsunuz 23. İşitme Engelliler Olimpiyat Oyunları için kum saatimiz işliyor. İlimizde bir iki tesisin dışında bütün tesislerin tamamı bitti.2017 Samsun 23. Yaz Deafolimpik İşitme Engelliler Olimpiyat Oyunları Türkiye tarihinde yapılacak olan en büyük spor organizasyonu, onun içinde ben konuyla ilgili her bir federasyonun temsilcisi veya delegasyonu, her bir kamu görevlisinin ve her bir Türk vatandaşının varsa bu konuyla ilgili veya dolaylı bir teması mutlak suretle üzerine düşeni fazlasıyla yerine getirmesini arzu ediyoruz. İşitme Engelliler Olimpiyat Oyunları Samsun’un tanınması adına ciddi katkılar sağlayacaktır” diye konuştu.

ATATÜRK’ÜN KURTULUŞ SAVAŞINI BAŞLATTIĞI İLKADIM KENTİDİR
Samsun son derece modern, çağdaş, batılı ve o kadarda otantik bir şehir olduğunu hatırlatan Vali Şahin,” Samsun bir spor kenti, sağlık kenti ama her şeyden öte Atatürk’ün Kurtuluş Savaşını başlattığı ilkadım kentidir. Onun için bu şehrimizi daha fazla önemsiyorum. Tabi çok önemli bir şansımız var. Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Akif Çağatay Kılıç’ın Samsunlu olması nedeniyle işimizi ciddi anlamda rahatlatıyor. Samsun’da bir yönetici olarak, bir Vali olarak çalışmaktan büyük keyif alıyorum. Sizden istirhamımız özellikle 2017 Samsun Deafolimpik 23. İşitme Engelliler Olimpiyat Oyunlarıyla ilgili hangi federasyonumuza, hangi görevler düşüyorsa eksikler ve sorunlar hakkında raporlar tutarak İşitme Engelliler Olimpiyatları Genel Koordinatörü Serkan Baltacı’ya sunmalarıdır. Ben bu davete icabet edip geldiğiniz için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum ” dedi.

Vali İbrahim Şahin’in konuşmasının ardından İşitme Engelliler Olimpiyatları Genel Koordinatörü Serkan Baltacı, ilimizde gerçekleşecek olan 23. İşitme Engelliler Olimpiyat Oyunlarının tanıtımıyla ilgili bir sunum gerçekleştird Sunumun ardından toplantı soru-cevap şeklinde devam etti. Toplantıya ayrıca, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Güven Özyurt, Federasyon başkanları ve temsilcileri, ilgili kamu kurum ve kuruluş temsilcileri katıldı.
Köksal ÖNER

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ