Bafra Havadis – Bafra Haber, Asayiş, Spor

BAŞKAN YILMAZ: ‘TÜM GÜCÜMÜZÜ HAREKETE GEÇİRDİK’

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, “3 yıl içerisinde elimizden gelen bütün güçleri harekete geçirdik” dedi.

BAŞKAN YILMAZ: ‘TÜM GÜCÜMÜZÜ HAREKETE GEÇİRDİK’

Başkan Yılmaz, Vali İbrahim Şahin tarafından Kavak ilçesinde düzenlenen muhtarlarla istişare toplantısına katıldı. Burada yaptığı konumasına 15 Temmuz şehitlerini anarak başlayan Başkan Yılmaz, “4 gün önce İstanbul’da yaşanan hain saldırıda hayatını kaybeden polislerimize, vatandaşlarımıza,  şehitlerimizin tümüne Allah’tan rahmet diliyorum. Onların da ailelerine sabırlar diliyorum. Hastanelerdeki yaralılara gazilere şifalar diliyorum. Hep birlikte dua edelim. 15 Temmuz’dan bu yana yaşadığımız travmalardan ötürü çok üzüntülüyüz” dedi.

‘İSPAT ETMEK İÇİN VAR GÜCÜMÜZLE ÇALIŞTIK’
30 Mart 2014 seçimlerinden sonra Samsun’da önemli bir kamu yönetimi değişikliği olduğunu dile getiren Başkan Yılmaz; “ Özel idarelerin kapanmasından sonra kırsal hizmetler yani yol, su, kanalizasyon gibi kalkınma hizmetlerinin tümü Büyükşehir Belediyelerine bağlandı. Biz de 3 yıla yakın geçen bir süre içinde elimizden gelen bütün güçleri harekete geçirdik. Bu harekete geçişimiz aslında biraz da şunu amaçlıyordu. Altını çizmeliyim ki il özel idaresi zamanında yapılan hizmetlerden daha fazla hizmet yaparak, daha fazla performans ortaya koyarak, Sayın Cumhurbaşkanımızın özellikle arzusu doğrultusunda gerçekleşmiş olan bu özel idarelerin kapatılarak büyükşehirlere dahil edilmesi düşüncesi ve fikrini haklı çıkarmak ve doğruluğunu ispat etmek için var gücümüzle çalıştık. Cumhuriyetin kurulduğu yıllardan beri köylerde, şehirlerde, şehirleri birbirine bağlayan yollarda, ilçeler ve ilçeleri birbirine bağlayan yollarda konuşulan bir yol hikayesi gelip gidiyordu. Bu yol hikayesini önümüzdeki seçime kadar mutlaka bitirmeliyiz. Bir köye gittiğimizde bizim yolumuz bozuk denmemesi lazım. Bunu bitirmeliyiz. Farkında mısınız bilmiyorum gücümüzün üzerinde beton yollar yaparak, 7-8 yıl geriye dönmeden yol bakım ve onarım masrafını ortadan kaldıracak son derece operasyonel, konsantare ve yakın takip içinde hizmet sürdürdük. Allah’a çok şükür büyük oranda hedeflerimizi gerçekleştirdik”şeklinde konuştu.

HER ŞEYİMİZ TAMAM OLSA O ZAMAN HAYAT DURUR
Hizmetin sadece yol olmadığının altını çizen Başkan Yılmaz sözlerini şu şekilde sürdürdü; “Su ve kanalizasyon hizmetlerimiz de sürüyor. Kanalizasyondan ziyade susuz köy bırakmamak istiyoruz. Su meselesini de aynı şekilde sağlık endişesi yaşıyoruz denen köy içme sularının tümünün sorununa çözme yönünde büyük bir inisiyatif ve irade ortaya koyuyoruz. Sayın valimizin talimatları ve direktifleri doğrultusunda öncelikleri sıraladık. Önümüzdeki yerel yönetimler seçimine kadar inşallah su meselesini de bitireceğiz. Kavak’ta yapmayı hedeflediğimiz işlerin tümünü planladığımız doğrultuda gerçekleştirdik. Ama tabi ki ihtiyaçlar bitmiyor. Evimizin dahi tüm ihtiyaçlarını karşılayıp düşündüğümüzde yine mutlaka eksik buluruz. Her şeyimiz tamam olsa o zaman hayat durur. Hayatın bir anlamı kalmaz. İnsan daha iyi ve güzele ulaşma duygusunu kaybeder. O bakımdan ihtiyaçlarımız her zaman olacak. İhtiyaçlarımızı belirlerken kanaatkar olacağız. Ülkemizin ve devletimizin içinde bulunduğu şartları göz önünde bulunduracağız. Kendi aile içimizde olduğu gibi devletimizin ve milletimizin imkanlarını kullanırken, kanaati plana programa yansıtmamız gerekiyor.”

SOHBET EDİP FİKİR ALIŞVERİŞİNDE BULUNACAĞIZ
15 Temmuz gecesini biz başarılı bir şekilde atlattık. 15 Temmuz bizim aslında ikinci Kurtuluş Savaşımızdır. 15 Temmuz’u nasıl 19 Mayıs’ı, 23 Nisan’ı ve 29 Ekim’i kutluyorsak, 15 Temmuz’u da aynı şekilde kutlayacaklarını belirten Vali İbrahim Şahin,” 15 Temmuz’u asla unutmayacağız ve unutturmayacağız. Bugünlerde Türkiye zor bir süreçten geçiyor, bunları hep birlikte aşacağız. Gün birlik ve beraberlik günüdür. Sayın Cumhurbaşkanımız muhtarlarla düzenli toplantılar yapıyor. Biz de Büyükşehir Belediye Başkanımızla birlikte siz değerli muhtarlarımızla buluşup, sohbet edip fikir alışverişinde bulunacağız. Benim ilk kaymakamlık görevini yaptığım yer Kavak olduğundan dolayı diğer ilçelerimizin hoş görüsüne sığınarak, Kavak ilçemize önem veriyorum. 15 Temmuz’da başarılı olmamızın nedenlerinden biri istişare etmektir. Bizim burada ki gayemiz demokrasinin temel taşı olan siz değerli muhtarlarımızla bir araya gelmek, varsa sorunlarınız, talep ve önerilerinizi dinlemektir. Bu toplantının ve bundan sonra muhtarlarla yapacağımız toplantıların ilçelerimize, şehrimize, ülkemize ve insanlarımıza hayırlar getirmesini diliyorum” dedi.

Kavak Halk Eğitim Merkezi’nde gerçekleştirilen programa Vali İbrahim Şahin, Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, kaymakam Mevlüt Şekerci, Büyükşehir Belediyesi Meclis Başkan Vekili Turan Çakır, Kavak Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu, Meclis üyeleri, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı.
Köksal ÖNER

img_6822 img_6821 img_6820 img_6819

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ