Bafra Havadis – Bafra Haber, Asayiş, Spor

BAFRA’DA HAMSİNİN KİLOSU 8 LİRADAN SATILIYOR

Karadeniz’in vazgeçilmezi hamsinin bu sezon az olduğu söyleniyor. Karadeniz’ de olduğu gibi Bafralıların, Alaçamlıların ve Yakakentlilerin bilhassa kışın vazgeçilmez besinlerinden olan hamsi Bafra balık arastasında kilosu 8 liradan satılıyor.

BAFRA’DA HAMSİNİN KİLOSU 8 LİRADAN SATILIYOR

Kışın vazgeçilmez besinlerinden olan hamsinin fiyatı da kendisi gibi yerinde durmuyor. Fiyatında her gün değişiklik yaşanan hamsinin kilosu bugün 8 liradan satılıyor. Bu yıl hamsinin az miktarda olduğunu söyleyen Bafralı balıkçılar, hamsi fiyatının havaların durumuna ve miktarına göre değiştiğini belirttiler.

Bugün hamsinin kilosunu 8 liradan sattıklarını söyleyen Bafra Balık arastası esnafları “Fırtınalardan dolayı hamsi az çıkıyor. Bu yıl palamut bolluğu olduğu için hamsinin fazla olması beklenemez. Şu anda olduğu gibi az ve pahalı. Hamsinin miktarı değişince, fiyatlar da ona göre her gün değişiyor. Bugün hamsinin kilosu 8 lira. Diğer balıkların fiyatları; Sazan 13 lira, akbalık 15 lira, Çupra 20 lira, somon 13 lira, palamut ise 10 liradan satılıyor” dediler.

Havaların durumu balık fiyatlarını etkilediğini söyleyen balıkçı esnafları “Deniz güzel olunca hamsi çıkıyor. Fiyatı da ona göre değişiyor. Havalar iyi olduktan sonra hamsinin fiyatı düşük olur. Hamsi fazla çıkarsa vatandaşlar da bol bol hamsi tüketir” diye konuştular.

HABER VE FOTOĞRAFLAR

CEMAL İLHAN

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ