Bafra Havadis – Bafra Haber, Asayiş, Spor

KAVAK’TA TERÖRE LANET MİTİNGİ YAPILDI

Kavak Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu,”İstanbul’un Beşiktaş ilçesindeki bulunan Vodafone Arena Stadı yakınında gerçekleştirilen bombalı saldırısı sonucunda şehit olan polislerimiz ve hayatını kaybeden için ilçemizde halkımızla birlikte teröre lanet mitingi ve yürüyüşü yapık “dedi.

KAVAK’TA TERÖRE LANET MİTİNGİ YAPILDI
Teröre lanet mitingi ve yürüyüş programına Kavak Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu, AK Parti Kavak İlçe Başkanı Bülent Yüksel, Milliyetçi Hareket Partisi Kavak İlçe Başkanı Cahit Kamber, Kavak Belediyesi Meclis Üyeleri, AK Parti Kavak İlçe Kadın Kolları Başkanı Ümmühan Aracı Çelik, Milliyetçi Hareket Partisi Kavak İlçe Kadın Kolları Başkanı Gülbahar Erat Tarım, AK Parti Kavak Gençlik Kolları Başkanı Aziz Kanık, Milliyetçi Hareket Partisi Kavak Gençlik Kolları Başkanı Fuat Şahinkaya ve çok sayıda vatandaş katıldı.

KAVAK TEK YÜREK OLDU
Saygı duruşu ve istiklal marşının ardından dualarla başlayan mitingde konuşan Kavak Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu; “Sizlerle bir kez daha gurur duyduğumu ifade etmek istiyorum. Tıpkı 15 Temmuz gecesi saat: 23.30’da ilk mesajı aldığınız gibi yine burada hep birlikteyiz. Hiçbir siyasi görüş fark etmiyor. Vatan, millet, devlet, bayrak, iman ve Kuran olduktan sonra Allah’ın izniyle hep beraber karda yağsa yağmurda yağsa buradayız. 44 tane canımızı birkaç gün önce ebediyete uğurladık. Yüreklerimiz yanıyor ama şunu da çok iyi biliyorum ki bu millet yağmur da yağsa, kar da yağsa, çamur içinde de kalsa ferasetini her zaman gösteriyor. Onun için ne fetosu ne pkk si kim olursa olsun birlik ve beraberlik içerisinde olduğumuz sürece Türk’ün gücünü bütün dünyaya göstereceğiz. Mesele Devletse, mesele Bayraksa, mesele Milletse hiçbir siyasi parti ayrımı yapmadan beraberiz. Bu teröristlerin sonu geldi. Buna kimsenin şüphesi olmasın. Hükümetimizin, Devletimizin ve polisimizin her zaman yanındayız ve yanında olmaya da devam edeceğiz. Bir kez daha sizlere gönülden teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

KAVAK OTOGARININ İSMİ DEĞİŞTİ
Sarıcaoğlu meydanda bulunan kalabalığa seslenerek Kavak Otogarının ismini 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Kavak Otogarı yapalım mı diye sordu. Kalabalık hep bir ağızdan evet diye cevap verdi. Kavak otogarının ismi 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Kavak Otogarı oldu. Sarıcaoğlu konu ile ilgili olarak yaptığı açıklamada; “Hain darbe girişimine dur diyen yüce Türk milletinin şehitlerinin isminin ilçemizde yaşatılması kuşkusuz beni çok mutlu etti. Kavaklıları canı gönülden tebrik ediyorum. Vatanımızın bölünmez bütünlüğüne karşı her zaman hep dimdik durdular “diye konuştu. Konuşmaların ardından büyük Türk Bayrağı ile Kavak’ta yürüyüş yapılıp terörü lanetleyen sloganlar atıldı.
Köksal ÖNER

img_6878 img_6841 img_6840 img_6757 img_6737 img_6719 img_6708 img_6824 img_6884
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ