Bafra Havadis – Bafra Haber, Asayiş, Spor

BAFRA’DA KIŞ HAZIRLIKLARI TAMAM

Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin ”140 mahallemiz 34 km yolumuz var. Samsun Büyükşehir Belediyesi ile birlikte koordineli çalışacağız” dedi.

BAFRA’DA KIŞ HAZIRLIKLARI TAMAM

Konuyla ilgili yaptığı açıklama yapan Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin “Meteorolojik verileri sürekli takip ediyoruz. Bu veriler ışığında 2 greyder, 5 beko (kepçe), 2 loder (yükleyici) ve kamyonlarımız dâhil iş makinelerimiz zincirleriyle beraber hazırlanmıştır. 10 bin ton tuz stoklanmıştır. İş makinelerimiz için 9 operatörümüz, 3 ustabaşımız 16 personelimiz vardiyalı sistemle 24 saat görev yapacak şekilde hazırdır. Bafra’mız da 140 mahallemiz 34 km yolumuz var. Bu çok büyük bir alan ve mesafedir. Toplumsal yardımlaşmaya ihtiyacımız bulunmaktadır. Bu konuda Bafralı hemşerilerim her zaman duyarlı olmuştur. Kaldırımları temizlemede iş birliği yapmış. Yol açımlarında bulunmuştur. Hemşerilerime şimdiden teşekkür ediyorum. Geçen yıl iki kere olağanüstü kış şartları ve yoğun kar yağışı yaşadık. Bu yıl Samsun Büyükşehir Belediyesi ile görüştük, koordineli çalışacağız. Büyükşehir belediyemizin katkılarına ihtiyacımız olduğunu ifade ettik ”dedi.

YOL AÇIMLARINA ÖNCELİK VERMİŞTİK
Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin açıklamalarını şöyle sürdürdü: “Geçen yıl doğum, hasta ve cenazelerin olduğu yerlerde yol açımlarına öncelik vermiştik. Bu yılda ambulansların doğum ve hastalara ulaşması, cenazelerimiz olursa cenazelerin kaldırılması için yol açım çalışmalarına yine öncelik vereceğiz. Tüm imkânlarımızı seferber ederek Bafra Belediyesi, Büyükşehir Belediyesi, resmi kurumlarımız ve vatandaşlarımızın işbirliği, yardımlaşması ile hareket edeceğiz. Bu yardımlaşma ile yoğun kış şartları oluşması durumunda mağduriyetlerin en aza ineceğine inanıyorum. Vatandaşlarımızdan araçlarına kar lastiklerini ve zincirlerini takmalarını, don olaylarına karşı tedbir almalarını, yürürken kaymamaları için dikkatli olmalarını can ve mal güvenlikleri için rica ediyorum.”
Köksal ÖNER

img_6893 img_6892 img_6891 img_6899

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ