Bafra Havadis – Bafra Haber, Asayiş, Spor

ALAÇAMLI: TERÖRÜ ŞİDDETLE KINIYORUZ!

Dün akşam saatlerinde İstanbul Beşiktaş’ta Vodafone Arane Stadı yakınlarında düzenlenen iki ayrı bombalı saldırıda, yedi sivil, 30’ u polis görevlisi olmak üzere 38 kişi şehit olurken, 1 kişinin de kimliği tespit edilemezken, 136 kişinin de yaralandığı ve 14 kişinin de yoğun bakımda olduğu açıklandı. Bu gelişmeler üzerine 1 günlük milli yas ilan edilirken, bayraklar da yarıya indirildi.

ALAÇAMLI: TERÖRÜ ŞİDDETLE KINIYORUZ!

Bafra Gazeteciler Derneği Başkanı İbrahim ALAÇAMLI, meydana gelen terör saldırısını yayınladığı mesajla kınadı.

10.12.2016 tarihinde İstanbul’da bomba yüklü araç ile yapılan terör saldırını şiddetle kınayan Bafra Gazeteciler Derneği Başkanı ALAÇAMLI, “Terörün her türlüsü lanetlidir. Türk milleti her türlü terör saldırısında dayanışma içinde olmuştur. Terör saldırılarının bir amacı milleti ümitsizliğe sevk etmek insanlarımızı birbirinin karşısına dikmek gibi kötü niyetler taşıdığı aşikardır. Aziz milletimiz birliğine sahip çıkarak bunların hiçbirine prim vermemiştir. Bundan sonrada böylesi hadiselerin olmaması için Devlet’imiz elden gelen tüm tedbirler neyse bunları azami düzeyde almaya devam edecektir. Hayatını kaybeden şehitlerimize ALLAH C.C’ den rahmet, yaralılarımıza acil şifalar, kederli ailelerine, yakınlarına ve milletimize, Bafra Gazeteciler Derneği olarak baş sağlığı ve sabır diliyoruz” dedi.

BİR GÜNLÜK MİLLİ YAS İLAN EDİLDİ!

Saldırı ardından bir günlük milli yas ilan edildi.

Ankara Valiliği tarafından yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı:

“10 Aralık 2016 tarihinde İstanbul’da meydana gelen menfur terör saldırısı sonucunda, hayatını kaybedenlerin acı kaybından dolayı 1 gün süreyle millî yas ilan edilmesi ve bütün bayrakların yarıya çekilmesi uygun görülmüştür.

“Bu hain saldırı sonucu hayatını kaybeden polislerimize ve vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, kederli ailelerine, yakınlarına ve milletimize başsağlığı dileriz. Yaralı vatandaşlarımıza da acil şifalar temenni ederiz.”

İBRAHİM ALAÇAMLI

BAFRA GAZETECİLER DERNEĞİ BAŞKANI

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ