Bafra Havadis – Bafra Haber, Asayiş, Spor

ÜNAL’DAN BAŞKAN GENÇ’E TEBRİK

Canik Belediye Başkanı Osman Genç’i ziyaret eden AK Parti Genel Merkez Samsun İl Koordinatörü Cumhur Ünal, belediyenin başarılı çalışmaları nedeniyle Başkan Genç’i tebrik etti.

ÜNAL’DAN BAŞKAN GENÇ’E TEBRİK
AK Parti Genel Merkez İl Koordinatörü Cumhur Ünal, Samsun programı kapsamında Canik Belediye Başkanı Osman Genç’i ziyaret etti. AK Parti Canik İlçe Başkanı Ercan Eler’in de yer aldığı ziyarette Başkan Genç’ten belediyenin çalışmaları hakkında bilgi alan Ünal, AK Parti belediyeciliğine yakışır hizmetlerinden dolayı Başkan Genç’e teşekkür ederken, Başkan Genç, belediye olarak 12 yıldır her alanda yaptıkları yatırımlarla sadece şehrin değil, ülkenin de gelişimine katkıda bulunmayı amaçladıklarını söyledi.
BÜYÜMEYE CANİK KATKISI
Canik’te yapılan çalışmalar hakkında İl Koordinatörü Ünal’a bilgi veren Başkan Osman Genç, “Canik Belediyesi olarak sadece ilçemizin değil, şehrimizin ve ülkemizin de büyümesine katkıda bulunuyoruz. İlçemizde 12 yılda 2,5 milyar liralık yatırım yapılmasını sağladık. Bu yatırımlar elbette sadece Canik’in gelişimi için önemli değil. Bugün yeni yaşam alanları, kültür, sanat, eğitim merkezleri, alışveriş ve sağlık merkezlerine bölgeden insanlar geliyor, yararlanıyor. Yani Samsun’a bölgeden insanlar çekiyoruz. Ürettiğimiz modern yaşam alanları sayesinde ilçemizin nüfusu son 12 yılda yüzde 52 arttı” dedi.
‘SAMSUN’UN ÖNCELİKLİ HEDEFİ 2019’
Samsun’un hedefinin 2019 olduğunu ve bunu son yıllarda dile getirdiklerini ifade eden Başkan Genç, “Hükümetimizin Türkiye’miz için ortaya koyduğu ilk hedef 2023’tür. Ancak şehrimizin hedefi öncelikli olarak 2019’dur. Çünkü Samsun’un 2019’a hazır girmesi, 2023’e de hazır olması anlamına gelir. Bu manada biz de şehrimizi 2019’a hazırlamak için çalışıyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımız ve hükümetimizin hedefleri doğrultusunda AK Parti belediyeciliğine örnek bir belediyecilik yapıyoruz. Canik Belediyesi bugün teknolojik altyapısı, kalite belgesi, eğitim, kültür, spor, şehirsel dönüşüm çalışmaları ile öncü olmaktadır” diye konuştu.
‘GÜNLÜK DEĞİL, KALICI HİZMET’
Koltukla muhabbetlerini asla ilerletmediklerini belirten Başkan Genç, “Halkımız, ilçemizi kalkındırma görevini bizlerin omuzlarına yüklemiştir. Bu nedenle yaptığımız çalışmalar, asla rastgele, kendiliğinden, sadece günübirlik ihtiyaçları karşılamaya yönelik değildir. Yerel yönetimlerin görevi, bir şehri maddi ve manevi olarak inşa etmektir. Biz başarının, bu millete verilen hizmetlerin, bu ilçe için üretilen değerlerin çokluğunda olduğuna inanan bir anlayışa sahibiz. Bu güzel ilçemizin vefakar insanlarına yıllar yılı anlatacakları kalıcı, yararlı ve hayırlı hizmetler vermeyi, eserler bırakmayı amaçlıyoruz” dedi.
‘BİLGİYİ YÖNETİYORUZ’
Başkan Osman Genç, AK Parti Merkez İl Koordinatörü Cumhur Ünal’a ay-yıldızlı yeni hizmet binasını da gezdirdi. Binada uygulamaya konulan teknolojik sistem ve örnek birimlerden bahseden Başkan Genç, 21. yüzyıla uygun olarak bilgiyi yönettiklerini söyledi. Daha önce Karadeniz’de belediyeler arasında ilk kez entegre oldukları e-devlet ve Elektronik Posta’dan sonra Elektronik Belge Yönetim Sistemi’ni de hayata geçirdiklerine dikkat çeken Başkan Genç, “İlçemizde belediye ile işi olan vatandaşlarımız artık internetin olduğu her yerden işlerini halledebiliyor” şeklinde konuştu.
‘ÖRNEK AK BELEDİYECİLİK’
İl Koordinatörü Cumhur Ünal da, koordinatör olarak bölgedeki teşkilatları ziyaret ettiklerini belirterek, “Canik’te AK Parti belediyeciliğine örnek bir belediyecilik anlayışı gördüm. Gerek yeni hizmet binası, gerekse ilçede yapılan eğitim, kültür, dönüşüm çalışmaları olmak üzere gerçekten bir ilçe belediyesinin kapasitesinin çok üzerinde hizmetler gerçekleştirilmiş. Bu manada Canik Belediye Başkanımızı tebrik ediyorum” ifadelerini kullandı. Ziyaretin sonunda Başkan Genç, Ünal’a Canik Belediyesi’nin kurslarında kursiyer bayanlar tarafından perspektif sanatıyla yapılan üç boyutlu tablo hediye etti.
Köksal ÖNER
img_2117 img_2118 img_2116
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ