Bafra Havadis – Bafra Haber, Asayiş, Spor

BAŞKAN YILMAZ’DAN ROMANLARA BÜYÜK JEST

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, roman vatandaşların temsilcileriyle bir araya geldi. Yılmaz,Romanların en büyük sıkıntısı olan istihdam konusunda destek olacaklarının sözünü vererek,” Bir araya gelin iki tane firma kurun. Belediyemizin peyzaj,temizlik gibi bazı işlerini size verelim. İstihdam sorununa birlikte çözüm bulalım” dedi.

BAŞKAN YILMAZ’DAN ROMANLARA BÜYÜK JEST
Roman Mehteran Takımı ekibi mahalle muhtarları ile sivil toplum kuruluşlarının başkan ve yönetim kurulu üyeleri ile istişare toplantısı gerçekleştiren Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, roman vatandaşların temsilcilerinin sorunları ve taleplerini dinleyerek, birçok konuda destek olma sözü verdi. Canik ilçesi Yavuz Selim, 200 Evler ve 264 Evler mahallesi muhtar ve Roman sivil toplum kuruluşları istişare toplantısı Sevgi Cafe’de yapıldı. Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz’ın başkanlığındaki toplantıya Büyükşehir Belediyesi Meclis Başkan Vekili Turan Çakır, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Yurt,Türkiye Romanlar Konfederasyonu Samsun Temsilcisi Osman Zengin, Samsun Karadeniz Bölgesi Roman Dernekleri Federasyonu Başkanı Mehmet Kayacık, Karadeniz Bölgesi Roman Kültürü Araştırma Derneği Başkanı Selim Gökçen, Yavuz Selim Mahallesi Gençlik, Kültür, Sanat, Eğitim ve Spor Derneği Başkanı Kemal Şutşur,200 Evler Mahallesi Muhtarı Hüner Sobotay, Yavuz Selim Mahallesi Mehteran Takımı Şefi Ömer Gezginci, Yavuz Selim Mahallesi Alkolle Mücadele Derneği Başkanı Gürkan Dal ile 264 Evler Roman Kültürü ve Araştırma Derneği Başkanı Yaşar Tamer katıldı. Toplantıya ilerleyen saatlerde Samsun Valisi İbrahim Şahin de eşlik etti.
ROMAN MEHTERAN TAKIMINA HER KONUDA DESTEK
Romanların sorun ve taleplerinin konuşulduğu toplantıda Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, muhtar ve sivil toplum kuruluşu temsilcilerine birlik içinde olmalarını istedi ve özellikle romanların istihdam sorunu ile ilgili üzerlerine düşen ne varsa yapacaklarını söyledi. Roman Mehteran takımına gereken tüm desteği vereceklerinin de altını çizen Başkan Yılmaz,”Belediye olarak tüm desteği vermeye hazırız. Siz yeter ki bu birlikteliği bozmayın ve mehteran takımını en iyi yerlere getirin. Maddi manevi herşeye biz hazırız” dedi. 
ROMANLARA BAŞKAN YILMAZ’DAN BÜYÜK MÜJDE
Romanlara bir de müjde veren Yılmaz, “Bir araya gelin bir firma kurun. Bunun için zannediyorum herhangi bir sermayeye bile ihtiyacınız yok. O firmaya iş verme sözü veriyorum. Belediyemizin peyzaj,temizlik yada diğer konularda aldığı hizmet alımlarını biz size verelim. Orada yaşayan gençlerimiz çalışsın. İŞKUR ile birlikte hareket edip mesleksizlik sorununu ortadan kaldıralım. Birlikte fikri ve proje üretip sorunlara birlikte çözüm bulalım. Ben buradan belediye Başkanı olarak açık ve net bir şekilde söylüyorum. Siz firmanızı kurun iş vermesi bizden” ifadelerini kullandı. 
VALİ ŞAHİN: BİR TELEFON AÇTI KADRO ALDI BÖYLE BİR ŞEY YOK
Samsun Valisi İbrahim Şahin de roman temsilcilerine hitaben yaptığı konuşmasında “Hiç birimizin birbirimizden farkı yok. Sürekli bazı konularda eleştiri yapıyoruz elbette yapacağız ama mesele problemi çözmek. Bu şekilde problem çözülmüyor. Sizlere de bazı görevler düşüyor. En kolay iş sizin için çocuk yapmak. Ama çocuğu yaptıktan sonra iş bitmiyor. O çocuğun eğitimi o çocuğun hayata iyi hazırlanması. Topluma kazandırılması ve sosyal statü elde etmesi gibi konuları düşünmüyoruz”dedi. Romanların iş konusunda devletten kadro istiyoruz sözleri ile ilgili de konuşan Şahin,”Herkes düşmüş devletten kadro alayım peşine. Diyorlar ki bir telefon açtı kadro aldı. Böyle bir şey yok. Bunu aklınızdan çıkarın. Devlette memur olmanın şartları kuralları sınavları var. Şunu da açık söylüyorum devlette iş kapısı diye mücadele etmek yerine yaptığımız işte en iyi olmak için mücadele versek belki de devlette kazandığımız paralardan daha iyi gelir elde edeceğiz. Ufkumuzu biraz daha öteye koyarsak başarılı oluruz” diye konuştu.  
Uyuşturucu konusu ile ilgili olarak da konuşan Şahin, şunları söyledi:
Bir defa içildiğinde bile bağımlılık yapan maddeler var. Uyuşturucu konusunda sizi kullanmaya kalkanları ihbar edin. Bu konuda asla taviz vermeyelim. Çocuklarımızı gençlerimizi eğitime yönlenmeleri konusunda teşvik edelim. Birlikte ağlayıp birlikte gülelim ve sorunları çözelim.” Program sonunda Roman dernek başkan ve muhtarları Başkan Yılmaz’a ve Başkanvekili Turan Çakır’akendilerine verdiği desteklerden dolayı teşekkür plaketi takdim etti.
Köksal ÖNER

????????????????????????????????????

????????????????????????????????????

????????????????????????????????????

????????????????????????????????????

????????????????????????????????????

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ