Bafra Havadis – Bafra Haber, Asayiş, Spor

BAŞKAN EDİS,’GÜNAHLARDAN KAÇINMALI VE BİRBİRİMİZİ SEVMELİYİZ’

Mevlid Kandili nedeniyle kutlama mesajı yayınlayan Vezirköprü Belediye Başkanı İbrahim Sadık Edis, “Kâinatın şereflendiği gün olarak telakki edilen Mevlid Kandili, insanlığın da kurtuluşuna açılan bir kapıdır. İki cihan Peygamberi’nin dünyaya teşriflerini kutlarken, O’nun yaşantısı ve ahlakının da örnek alınması gerekiyor” dedi.

BAŞKAN EDİS,’GÜNAHLARDAN KAÇINMALI VE BİRBİRİMİZİ SEVMELİYİZ’
Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’in (SAV) doğum günü olan Mevlid Kandili’ni bir kez idrak etmenin sevinç ve mutluluğunu yaşadığını vurgulayan Vezirköprü Belediye Başkanı İbrahim Sadık Edis,”Yaratılanların en hayırlısı olan Peygamber Efendimizin doğumu, tüm insanlığın ebedi saadeti için bir umut olmuştur. Onun açtığı ufukla cehalet ve zulmün hükümranlığı yıkılmış; bilginin ve inancın egemenliğinde aydınlık bir çağ başlamıştır” dedi.

MÜBAREK GECELER İÇİN ÖNCELİKLERİMİZDEN OLMALIDIR
Ülkemizin ve milletimizin her zamankinden daha çok birliğe, beraberliğe ve kardeşliğe ihtiyaç duyduğu bugünlerde, mübarek gecelerin birer fırsat olarak değerlendirilmesi gerektiğini ifade eden Başkan Edis,”Peygamberimizin getirmiş olduğu ilahi mesajı iyi anlamak, eşsiz ve örnek olan güzel ahlakını özümsemek, İslam âleminin ona duymuş olduğu içten ve samimi sevgiyi gönüllerden sözlere ve toplumsal bilince aktarmak  bu mübarek geceler için önceliklerimizden olmalıdır. O’nun insanlığın huzuru ve mutluluğu için yaptığı çağrının hayatımıza rehberlik etmesini sağlamalı, güzel ahlakı ve yol gösterici nasihatleriyle yaşantımızı güncelleştirmeliyiz “diye konuştu.

BUGÜNLERİ İYİ BİR FIRSAT OLARAK GÖRMELİYİZ
Mağfiret kapılarının sonuna kadar açıldığını Belirten Vezirköprü Belediye Başkanı İbrahim Sadık Edis,” Bu manevi günlerde yaşlıların, hastaların, eş-dost ve akrabaların gönüllerini hoş tutmak, hayatımızdaki olumsuzluklardan kurtulmak, huzura kavuşmak için sevgi ve hoşgörü ortamının sağlanması için bugünleri iyi bir fırsat olarak görmeliyiz. Bu duygu ve düşüncelerle tüm hemşerilerimizin mübarek Mevlid Kandili’ni kutluyor, Cenab-ı Allah’tan sağlık, afiyet ve bereket getirmesini de niyaz ediyorum. Ülkemizin ve milletimizin, birliğine, dirliğine ve kardeşliğine vesile olması temennisiyle hayırlara vesile olmasını diliyor, saygı ve sevgilerimi sunuyorum” dedi.
Köksal ÖNER

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ