Bafra Havadis – Bafra Haber, Asayiş, Spor

KIZILIRMAK KUŞ CENNETİ’NDE TABİATA SÜLÜN SALIMI TÖRENİ YAPILDI

Orman ve Su İşleri Bakanımız Sayın Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç ve Vali İbrahim Şahin Kızılırmak Deltası Kuş Cenneti’nde tedavisi tamamlanan yaralı hayvanlar ve sülünlerin tabiata salınması töreni düzenlendi.

KIZILIRMAK KUŞ CENNETİ’NDE TABİATA SÜLÜN SALIMI TÖRENİ YAPILDI

Orman ve Su İşleri Bakanımız Sayın Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç ve Vali İbrahim Şahin ile birlikte, Kızılırmak Deltası Kuş Cenneti’ni ziyaret etti. Ardından Bakanlar ve Vali yetkililerden bilgi alarak, Samsun Büyükşehir Belediyesi Hayvan Kliniğinde tedavisi tamamlanan 4 yaban hayvanı ile 200 sülünü tabiata saldı.

BAKANLAR, ZİYARETÇİ MERKEZİN ANI DEFTERİNİ İMZALADI
Daha sonra, Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç ve Vali İbrahim Şahin ile birlikte, Kızılırmak Deltası Kuş Cenneti Ziyaretçi Merkezi’nde ‘Tabiatta Ders Var’ projesi kapsamında öğrencilerle bir araya geldi. Öğrencilerle Kızılırmak Deltası ve kuş gözlemciliği dersini dinleyen Bakanlar, ziyaretçi merkezin anı defterini imzaladıktan sonra Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu ‘Tabiatta Ders Var’ projesi kapsamında ders gören öğrencilere sorular sorarak çeşitli hediyeler verdi.

BAKANLAR GENÇLERLE BİRLİKTE FİDAN DİKTİLER
Bu arada, Kızılırmak Deltası Kuş Cenneti Ziyaretçi Merkezi’nden ayrılan Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç ve Val İbrahim Şahin ile birlikte Ondokuzmayıs Üniversitesi yerleşkesinde bulunan Münevver Ayaşlı Kız Öğrenci Yurdu’nda kalan gençlerle birlikte Münevver Ayaşlı Kız Öğrenci Yurdunun bahçesine fidan dikti. Programa ayrıca, Çevre, Şehir ve Kültürden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ak Parti Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, Fuat Köktaş, Hasan Basri Kurt, Orhan Kırcalı, Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Ondokuzmayıs Üniversitesi Rektörü Sait Bilgiç, İl Emniyet Müdürü Vedat Yavuz, İl Jandarma Komutanı Jandarma Kıdemli Albay. Ünsal Ağaoğlu, DSİ Genel Müdürü Murat Acu, Orman Genel Müdürü İbrahim Üzmez, ilçe belediye başkanları ve ilgili kurum müdürleri katıldı.
Köksal ÖNER

img_1445 img_1442 img_1448 img_1447 img_1450

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ