Bafra Havadis – Bafra Haber, Asayiş, Spor

DR. DEMİRCİ ATAKUM ANADOLU IMAM HATİP LİSESİ’NİN KONUĞU OLDU

Yazar, TV Programcısı ve Sunucu Dr. Senai Demirci Atakum Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin konuğu oldu. Öğrencilerin ilgiyle dinlediği konferansta, Dr. Senai Demirci imam hatipli öğrencilerin merak ettiği soruları yanıtladı.

DR. DEMİRCİ ATAKUM ANADOLU IMAM HATİP LİSESİ’NİN KONUĞU OLDU
Hoş sohbeti ve kendine has tarzıyla öğrencilerin karşısına çıkan Yazar, TV Programcısı ve Sunucu Dr. Demirci, “5 vaktin secdesi ile yaşayan insan zamanı Allah’ın istediği şekilde akıtan insandır” dedi.
‘BU BÜYÜK BİR DAVANIN FİNAL CÜMLESİDİR’
Öğrencilerin büyük ilgiyle izlediği Demirci,”Hz. Muhammed’in veda hutbesinin sonunda söylediği cümleye dikkat çekti. “Efendimiz, hutbesinin sonunda ‘Şahit ol ya Rab” diyor. Bir de soyut bir cümle söyler ki soyut bir ifade olduğu için gelenek bunu bize taşımaz o da; ‘İşte şimdi vakit Allah’ın dilediğince akmaya başladı’ der. Bu büyük bir davanın final cümlesidir. Hepimizin davası da bu olmalıdır. İnsanların vakitleri de aslında namaza göre yaşadıklarını anlattı. Bunun arkasında bir zaman akışı olduğununum zaman, her zaman için insanların zihninde durur. Bunda secde, namaz ve Allah vardır. 5 vaktin secdesi ile yaşayan insan zamanı Allahın istediği şekilde akıtan insandır”diye komuştu.
‘YAZARIN EN BÜYÜK SERMAYESİ İÇTENLİĞİDİR’
Atakum Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinin sorularını yanıtlayan Tv Sunucusu, Yazar Dr. Sena Demirci,” Sizi diğer yazarlardan ayıran nedir ? sorusuna “ Önemli olan üsluptur! bakın Allah insanı  çok zamandır  yaratıyor ama her birimiz farklıyız, üslup yazarın farkıdır. Ve insan kendi içindekini yazarsa karşısındakinin ruhuna dokunabilir. Yazarın en büyük sermayesi içtenliğidir. Edebiyat fakültesi edebiyat memuru yetiştirir, edip(edebiyatçı) değil” dedi.
‘HARİTAYI AT, ARAZİYİ HATİRA OLARAK KULLANMAYA BAK’
Öğrencilere tavsiyelerde bulunan, Yazar Demirci, harita arazi değildir
haritayı at, araziyi harita olarak kullanmaya bak. Kediden “miyav” duymayı ne kadar bekliyorsan, insandan da elhamdülillah bekle. Dinin kendisiyle dinin bilgisini karıştırmayın ne olur” diyerek sözlerine son verdi.Program öğrencilerin Yazar, Dr. Senai Demirci’ye katılımlarından dolayı teşekkür etmesi ve çiçek takdimi ile sona erdi.
Köksal ÖNER
img_6311 img_6312 img_6313
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ