Bafra Havadis – Bafra Haber, Asayiş, Spor

BAŞKAN TOK, BAKAN KILIÇ’I ZİYARET ETTİ.

İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç’ı makamında ziyaret etti.

BAŞKAN TOK, BAKAN KILIÇ’I ZİYARET ETTİ.
Ankara’da belediye ile ilgili yatırım ve projelerle ilgili görüşmeler gerçekleştiren Başkan Tok, Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıçla bakanlık binasındaki makam odasında görüşerek İlkadım İlçesi’ne yapılacak spor yatırımları ile ilgili istişarelerde bulundu. Bakan Kılıç ziyaretinde, Gençlik ve Spor Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Kamuran Özden de hazır bulundu.
BAKAN KILIÇ SAMSUN İÇİN BÜYÜK ŞANS
Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç’a kendisine gösterilen ilgi, nezaket ve spor yatırımlarının İlkadım İlçesine kazandırılmasından ötürü teşekkür eden İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, İstişareli ve uyumlu çalışmanın yatırım kazandırdığını söyledi. Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın Samsun’da gençlik ve spor alanında şehrin çehresini değiştiren projelere imza attığını belirten Başkan Tok, Samsun’un Gençlik ve Spor Bakanına sahip olmasının büyük bir şans olduğunu ifade etti.
TÜRKİYE’NİN EN BÜYÜĞÜ İLKADIM’DA
Türkiye’nin en büyük Gençlik Merkezi’nin İlkadım’a kazandırılmasının önemli bir hizmet olduğunu ifade eden Başkan Tok, ” Türkiye’nin en büyük Gençlik Merkezi’ni İlkadım’a kazandırıyoruz.  İş bilenin, kılıç kuşananın. Bitiremezler, yapamazlar dedikleri ne varsa hükümetimiz ile birlikte hepsini tek-tek yapıyor ve hayata geçiriyoruz. Merkezin yapıldığı bu alan İlkadım Belediyemize ait Fen İşleri Müdürlüğümüzün şantiyesiydi. Bakanlığımız ile görüştük istişareler gerçekleştirdik ve bu alanı teslim ettik. Bakanlığımızda Türkiye’nin en büyük gençlik merkezi projesini burada hayata kazandırdı. Gençlik ve Spor Bakanımız Akif Çağatay Kılıç da bu tesisleri önemsiyor. 5 bin 246 m2’lik alana inşa edilen  merkezimiz  13 mahalleye hitap edecek ve  170 bin gencimiz bu tesisimizden faydalanacak” dedi.
SEMT SPOR MERKEZLERİ
Semt spor merkezleri projesi kapsamında mahalle aralarında çocuk ve gençleri için büyük yatırımlar yaptıklarını söyleyen Başkan Tok “ Basketbol ve futbol sahası, halı saha, tartan pist, oyun gurupları, fitness aletleri, oturma gurupları, çevre düzenleme ve peyzaj çalışmaları olmak üzere iki yıl içerisinde 10 mahallede 8 milyon TL değerinde yatırım yaptık. ” diye konuştu. 
Köksal ÖNER
img-4040
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ