Bafra Havadis – Bafra Haber, Asayiş, Spor

ÖZEL BAFRA AK OKULLARI ÖĞRENCİLERİN HEDEFİNE ULAŞMASINA YARDIMCI OLUYOR!

Özel Bafra AK Okullarında tam nitelikli ve deneyimli öğretmenleri ile en son öğretim yöntem ve teknoloji kullanarak, öğrencilerin hedeflerine ulaşması için yardımcı oluyor.

ÖZEL BAFRA AK OKULLARI ÖĞRENCİLERİN HEDEFİNE ULAŞMASINA YARDIMCI OLUYOR!

Özel Bafra AK Okulları öğretmenleri bu konuda şöyle konuşuyor.

“Öğrencilerimizin özgüvenini, kişisel ve toplumsal sorumluluk bilincini geliştirmek için bir araç olarak kullandığımız sosyal yaşantımız okulumuzu farklı kılan bir başka özelliğidir. Kendilerini ve ilgi alanlarını keşfetme yolculuğunda öğrencilerimize bu şansı tanıyan kulüp ve komitelerimiz ders dışı zamanlarını en şekilde geçirmelerini hedefliyor.”

BİLİNGUAL EĞİTİM NEDİR?

Özel Bafra AK Okullarında eğitim sisteminde “BİLİNGUAL” eğitim diğer tabirle 2 dilli eğitim veriliyor.

Günümüz de dünyanın bir çok yerinde çok sayıda çocuk iki dili birden kullanarak büyüyor.

Günlük hayatlarında iki dili birden kullanan kişilere “İKİ DİLLİ” bilingual adı veriliyor.

Amerikan Kültür Kolejleri’ nde öğrencilere diğer ifade ile çocuklara “Şimdi size İngilizce öğreteceğiz.” diyerek ders vermek yerine İngilizce doğal yaşam akışında bir paylaşma süreci olarak sunuluyor.

Amerikan Kültür Kolejleri’ nde ana okulda ve ilkokulda her sınıfta biri İngilizce diğeri sınıf öğretmeni olan iki öğretmen bulunuyor.

Bilingual eğitim uygulayan Özel Bafra AK Okullarında ilkokulun sonuna kadar öğrenciler İngilizceyi ana dili gibi konuşma imkanını sağlıyor.

15 GÜNDE 1 TÜM ÖĞRENCİLER TELEFONLA ARANIYOR ÖĞRENCİLERLE İNGİLİZCE SOHBET EDİLİYOR!

Gerçekten Özel Bafra AK Okullarında mükemmel eğitim ve öğretim var.

Bilhassa bir sınıfta 2 öğretmenli sistemi örnek olarak görebiliriz.

Bu sistem ve uygulama “BAFRA’DA BİR İLK” daha doğrusu bu sistem “DÜNYA ÇAPINDA BİR SİSTEM” şöyle ki, Sınıf öğretmeni dersini tamamlıyor, aynı sınıfta bulunan İngilizce öğretmeni bu kez öğrencilere yabancı çalışması yaptırıyor.

Dahası Özel Bafra AK Okul İngilizce öğretmenleri kullanılan bilingual eğitim sistemi çerçevesi içerisinde 15 günde 1 okulda öğrenim gören tüm öğrencileri telefonla arayarak İngilizce sohbet yapılıyor.

Öğrenciler bilhassa akşam saatlerinde evlerinden aranıyor, öğrenci karşısında İngilizce öğretmenini gördüğünde, ilk anda şaşırıyor, öğretmeni kendisine telefonda İngilizce konuşarak hitap ediyor.

Özel Bafra AK Okullarını ve bu güzide okulu Bafra’ya kazandıran Yöneticilerini ve duyarlı öğretmenlerini tebrik ediyoruz.

İBRAHİM ALAÇAMLI YAZDI.   

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ