Bafra Havadis – Bafra Haber, Asayiş, Spor

GELECEĞE KULAÇ ATIYORUZ’ PROJESİNDE 73 YETENEK TESPİT EDİLDİ

Vali İbrahim Şahin, Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım’ın övgüyle bahsettiği ve İtalya Milli Eğitim Bakanlığı’nın da gündemine giren ‘Geleceğe Kulaç Atıyoruz’ projesi ile ilgili, 73 öğrencinin yüzmeye karşı özel yeteneğinin tespit edildiğini söyledi.

GELECEĞE KULAÇ ATIYORUZ’ PROJESİNDE 73 YETENEK TESPİT EDİLDİ

73 ÖĞRENCİNİN YÜZMEYE KARŞI ÖZEL BİR YETENEĞİ VAR
Vali İbrahim Şahin konuyla ilgi yaptığı açıklamasında,“Valiliğimiz himayesinde, İl Milli Eğitim Müdürlüğü Koordinatörlüğünde, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, İl Halk Sağlığı Müdürlüğü ve Samsun Büyükşehir Belediyesi ortaklığıyla, yüzme sporunun çok küçük yaşlarda başlanıp, ileri yaşlara kadar rahatlıkla yürütülebilmesi için başlatılan ‘Geleceğe Kulaç Atıyoruz’ projesinde 2016-2017 eğitim-öğretim yuılında 15 bin 200, 2’inci Ve 3 üncü Sınıf öğrencilerine yüzme öğretiyoruz. Bu öğrencilerden 73 öğrencinin yüzmeye karşı özel bir yeteneğinin olduğu tespit edildi “dedi.

‘BU PROJEDE CİDDİ BAŞARILAR ELDE ETTİK’
Projemiz başarılı bir şekilde devam etmekte oldugunu belirten Vali Sahin,”Geleceğe Kulaç Atıyoruz’ projesine 2014-2015 eğitim-öğretim yılının Şubat ayında başladık. Bu süre zarfı içerisinde minik çocuklarımıza yüzmeyi öğretmeye çalışıyoruz. Projemizi Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Akif Çağatay Kılıç’a aktardığımızda kendileri hem bakanlığın desteğini sundu, hem de projeye sonuna kadar sahip çıktı. Bu projede ciddi başarılar elde ettik. Proje kapsamında bu dönemin ilk etabında 73 öğrencinin yüzmeye karşı özel yeteneğinin olduğu tespit edildi” diye konuştu

ZEL OLARAK OLİMPİYATLAR İÇİN EĞİTİLECEKLER
Projemizin 2016-2017 yılının ilk etabında şu ana kadar teşpit edilen ve okullarıyla ilgili açıklama yapan Vali Şahin,” Atakum Atakent İlkokulu’ndan 12, Atakum Milli Eğitim Vakfı İlkokulu’ndan 11, Atakum Mimar Sinan İlkokulu’ndan 7, Bafra 29 Ekim İlkokulu’nda 7, Bafra 30 Ağustos İlkokulu’ndan 11, 19 Mayıs İsmail Çolak İlkokulu’ndan 1, İlkadım Arıburnu İlkokulu’ndan 10 ve İlkadım İlyasköy Türkiş İlkokulu’ndan 14 olmak üzere toplam 73 öğrencimizin yüzmeye karşı yeteneklerinin olduğu tespit edildi. Bu öğrencilerimiz, bu yavrularımız proje kapsamında eğitildikten sonra, özel olarak olimpiyatlar için eğitilecekler. Projemizin ikinci etabında da 100’ün üzerinde yetenekli öğrencilerimizin çıkacağına inanıyorum” dedi.
Köksal ÖNER

img_4128

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ