Bafra Havadis – Bafra Haber, Asayiş, Spor

BAŞKAN ŞAHİN GENÇ İŞADAMLARININ ONUR KONUĞU OLDU

Bafra Genç İşadamları Derneği Kasım ayı istişare toplantısı Bafra Öğretmenevi Toplantı Salonunda gerçekleştirdi.

BAŞKAN ŞAHİN GENÇ İŞADAMLARININ ONUR KONUĞU OLDU
Bafra Genç İşadamları Derneği tarafından organize edilen Kasım ayı istişare toplantısı, Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin ve Ak Parti Bafra İlçe Başkanı Tuncay Yurduseven’in katılımı ile yapıldı
‘BİRLİKTE OLMAKTAN MUTLULUK DUYUYORUM’
Yapılan istişare toplantısında Bafra Genç İşadamları Derneği (GİAD) Başkanı Yavuz Selim Muratoğlu yaptığı açılış konuşmasında, “Bafra’mızın en sivil ve en etkili kuruluşu olma iddiasını sürdüren derneğimizin; fikir alış-verişinde bulunmak, şehrimizin gelişimine katkı sunmak, farklı görüşlerin ortak bir paydada buluşmasını ve genç fikirlerin topluma kazandırılmasını sağlamak amacı ile düzenlediğimiz istişare toplantısında, şehrimizin siyasetine ve geleceğine yön veren iki önemli ismiyle birlikte olmaktan mutluluk duyuyorum. Özellikle son üç yıldır art arda yaşadığımız seçim süreçleri, komşu ülkelerde yaşanan olağan dışı olaylar, halkımızın arasına sokulan nifak tohumlar bizleri maalesef ayrışmaya, birbirimizden uzaklaşmamıza neden olmuştur. Üzerine birde FETÖ’nün gerçekleştirdiği 15 Temmuzda darbe girişimi ile ülkemiz adeta topyekûn bir bölünmeye, iç savaşa ve çatışma ortamına doğru sürüklenmeye çalışılmıştır. Milletimiz bu oyunu bozmuştur. Devlet büyüklerimiz birlik içerisinde yeni bir ruh ortaya koymuştur ve Yeni Kapı Ruhu olarak da tarihe geçmiştir” diye konuştu
BİZİM ÖNÜMÜZDE KİMSE DURAMAZ
İşte bu noktada bizlere bir ders çıkarma gereği  doğunu sözlerine ekleyen Başkan Muratoğlu,”Halkın gösterdiği birlik, tüm siyasilere ve yöneticilere örnek olmalı ve ülkemizin kalkınmasına, yeni bir ruh ve heyecan kazandırmalıdır. Bu görüş doğrultusunda birçok kez sizlerle bir araya geldik, hatta geçtiğimiz yıl özellikle Sayın Başkanımız Zihni Şahin’in çok büyük destek verdiği Bafra Kalkınma Planı çalışmaları başlatılmıştı. Bafra’mız Karadeniz’de ilk defa Balon turizmi yaptı bunu unutmayalım. Bu konuya değinmemizin sebebi ortak iradenin bize kazandırdığı sonuçlar içindir, tıpkı Medikal OSB’nin Bafra’ya kazandırılması gibi. Biz Bafra olarak öncelikli hedeflerimizi belirlediğimizde, ehemmiyetine göre tek hedef ve topyekûn hareket ettiğimizde bizim önümüzde kimse duramaz. Sayın Belediye Başkanım son zamanlarda projeleri hayata geçirebilmek için ilçe Başkanımız, Milletvekillerimizle birlikte yoğun uğraşlar içerisinde olduğunuzu biliyoruz. Biz Bafra olarak öyle bir kenetlenelim ki tüm ülkeye örnek olalım’’ dedi.
TÜRK SİYASİ HAYATINDA ÇOK ÖNEMLİ DÖNÜM
Ak Parti Bafra İlçe Başkanı Tuncay Yurduseven ise, ’’Bafra GİAD’ı Bafra Belediye Başkanımız şahsında yaptıkları çalışmalar için tebrik etmek isterim. Buraya Ak Parti Bafra ilçe başkanı olarak davet edildim. Haliyle bugün de kasım ayının ortalarındayız. Kasım ayı, malumunuz Türk siyasi hayatında çok önemli dönüm noktaları barındıran 3 Kasım 2002’yi atlamamız mümkün değildir. Çünkü ülkemiz insanı ilk defa Ak Parti iktidarıyla 3 Kasım 2002’de tanıştı. Geçtiğimiz 1 Kasım seçimleri var ki bu da Türk siyasi hayatının önemli noktalarından bir tanesidir” diye konuştu . Başkan Yurduseven konuşmasının devamında Bafra ve bölgede yapılan çalışmalar ve projeler hakkında bilgiler aktardı.
‘5 TANE ANA HEDEF TESPİT ETMİŞTİK’
Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin ise yaptığı konuşmada,”Uzun aradan sonra bu etkinliği yapmaları nedeni ile Bafra Genç İşadamları Derneğine teşekkür ediyorum. Bafra’da hep birlikte yaşıyoruz ve bu dönemde Bafra’mız artık kabuğunu kırma noktasındadır. Fakat her şey doğal süreci içerisinde gerçekleşiyor. Biz de Bafra’mızda geçtiğimiz dönem içerisinde başlatmış olduğumuz hedeflerle ilgili çalışmalarda hedeflerden şaşmadık. Biz o dönemde 5 tane ana hedef tespit etmiştik. Birincisi Tarım. Tarımın katma değerini ne kadar yükseltirsek Bafra’nın o kadar önemi artar. İkinci olarak sanayi dedik. Üçüncü olarak Turizm, dördüncü olarak kentleşme ve beşinci olarak ta Bafra’nın bir devlet üniversitesine kavuşması. Bu alanlarda güzel fikir çalışmaları yapıldı” diyerek sözlerini tamamladı.
Başkan Şahin ayrıca göreve geldi
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ