Bafra Havadis – Bafra Haber, Asayiş, Spor

ATATÜRK, KAVAK’TA DÜZENLENEN TÖRENLE ANILDI

Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk, ebediyete intikalinin 78’inci yılında Kavak’ta düzenlenen törenle anıldı.

ATATÜRK, KAVAK’TA DÜZENLENEN TÖRENLE ANILDI
Kavak Atatürk Parkı’nda düzenlenen anma törenine Kavak Kaymakamı Mevlüt Şekerci, Kavak Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu, Kavak Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Necati Menek, İlçe Garnizon Komutan Vekili Üsteğmen Hüseyin Çoban, İlçe Emniyet Müdür Vekili Ömer Küllaç, kurum müdürleri, siyasi parti temsilcileri ile vatandaşlar katılırken, Atatürk anıtı önündeki programın ardından Kavak Halk Eğitim Merkezi Konferans salonunda Kavak Anadolu Lisesi Müdürlüğü tarafından hazırlanan anma programına protokol, davetliler, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı
’78’İNCİ YILINDA BÜYÜK BİR ÖZLEM İÇERİSİNDE ANIYORUZ’
Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün anıtına çelenk konmasıyla başlayan anma etkinliğine Kaymakam Mevlüt Şekerci ve Kavak Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu çelenk bıraktı. Çelenk bırakılmasının ardından, sirenler çaldı, saygı duruşu gerçekleştirildi. Türk bayrağı göndere çekildikten sonra yarıya indirildi. Kavak Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü saygı, sevgi ve rahmetle andığını belirterek, “Türkiye Cumhuriyet’inin Kurucusu  Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü vefatının 78’inci yılında büyük bir özlem içerisinde anıyoruz. Bugün O’nun bizlere emanet ettiği ve ‘en önemli eserim’ diyerek nitelendirdiği Türkiye Cumhuriyeti, her geçen gün büyümekte, bölgesinde ve dünyada en saygın ülkeler arasında ilk sıralarda yer almaktadır” ifadelerini kullandı.
Köksal ÖNER
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ