Bafra Havadis – Bafra Haber, Asayiş, Spor

BAŞKAN EDİS,’ULU ÖNDER ATATÜRK’ÜN ULAŞTIĞI NOKTAYI DAHA İLERİLERE TAŞIYAMAYACAĞIZ’

Vezirköprü Belediye Başkanı İbrahim Sadık Edis,”Türk Ulusu´nun bağımsızlık ve özgürlük tutkusunu harekete geçirerek Kurtuluş Savaşı´nda kazandığı zaferlerle ulusumuzu bağımsızlığa kavuşturan; Türk halkında millet bilincinin oluşmasına öncülük eden büyük komutan ve eşsiz devlet adamı Mustafa Kemal Atatürk; Türkiye Cumhuriyeti´ni kurarak ve sayısız devrimi yaşama geçirerek ülkemizin geleceğine yön verdiği gibi, dünya tarihinde de hak ettiği yeri almıştır” dedi.

BAŞKAN EDİS,’ULU ÖNDER ATATÜRK’ÜN ULAŞTIĞI NOKTAYI DAHA İLERİLERE TAŞIYAMAYACAĞIZ’
Türkiye Cumhuriyetinin banisi, büyük devlet adamı ulu önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ü, sonsuzluğa uğurladığımız günün 78’inci yıldönümünde onu bir kez daha özlemle, saygıyla, sevgiyle ve rahmetle andığını vurgulayan Başkan “Edis,” Anadolu topraklarından başlayan bağımsızlık ve özgürlük mücadelesi hiç kuşku yoktur ki Atatürk sayesinde başarıya ulaşmıştır. Bu sebepledir ki Ulu Önder Atatürk, dünyada pek çok topluma istisnasız bir örnek olmuştur. Gerek yurt içinde ve gerekse de tüm dünyada adının ilk günkü gibi taze kalması ve heyecanla anılması büyük ölçüde bu yüzdendir “dedi.
“ATATÜRK’Ü KENDİMİZE ÖRNEK ALDIK” DEMİŞLER
Ulu Önder Atatürk, Milli Mücadele sonrası sağlanan başarının asla yeterli olmadığını düşünerek bir benzerinin dahi yapılması çok güç hatta imkansız olan bir çok devrimler gerçekleştirdiğini hatırlatan Başkan “Edis,”O’nun Türk ulusuna en büyük hediyesi ise Türkiye Cumhuriyeti’ni kurmak olmuştur. Türkiye Cumhuriyeti, Atatürk’ün hem eseri hem de destanıdır. Öyle bir destandır ki onun tutuştuğu Hürriyet meşalesi esir milletleri ayaklandırmış bağımsızlıklarını kazanabilmek için “Atatürk’ü kendimize örnek aldık” demişler ve bağımsızlıklarını geri almışlardır. Onun milleti ile yazmış olduğu destan, bir milletin her türlü imkansızlık içerisinde, dahi bir liderle neler yapabileceğinin bir göstergesi olmuştur. Bu nedenlerle onun izinde yürüyen ve ulaştığı noktayı daha ilerilere taşıyacak bir kuvvetin varlığını damarlarındaki asil kanda hissetmekte olan Türk evladı, kendisinden beklenen başarıyı elde etmektedir ve etmeye de devam edecektir “diye konuştu
TÜRK ULUSUNUN GÖNLÜNDE SONSUZA DEK YAŞAYACAKTIR
Her 10 Kasım atmosferinin ruhumuzda oluşturduğu kaçınılmaz hüzne rağmen, taşıdığı anlam bakımından 10 Kasımlar Atatürk’ün fikirlerinin en iyi bir şekilde anlaşılarak tatbik edileceği günler olarak kalmakta olduğunun altını çizen Başkan Edis,”Günün güç koşulları altında insanımıza güvenerek Türk tarihinin en büyük aydınlanma ve çağdaşlaşma hareketi olan modern Türkiye Cumhuriyeti´nin kurulmasının yolunu açan Atatürk; dünyada   20’inci yüzyılın en büyük değişim projesinin mimarı olmuş, tarihin akışına yön vermiştir. Onun bizlere emanet ettiği bu vatan ve Cumhuriyetin temel yapı taşları olan ilke ve devrimlerini yaşatmak ve ülkemizi aydınlık yarınlara taşımak üzerimize düşen en büyük görevdir. Atatürk, ilkeleri, devrimleri ve eserleriyle Türk ulusunun gönlünde sonsuza dek yaşayacaktır. Aramızdan ayrılışının 78’inci yılında çağdaş Türkiye Cumhuriyeti´nin kurucusu, büyük devrimci ve düşünce adamı Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk´ü saygı ve şükranla anıyorum. Ruhu şad olsun ” ifadelerine yer verdi.
Köksal ÖNER
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ