Bafra Havadis – Bafra Haber, Asayiş, Spor

VALİ İBRAHİM ŞAHİN MİLLİ SPORCU METE GAZOZ’U MAKAMINDA KABUL ETTİ

Vali İbrahim Şahin, Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi Yönetim Kurulu Üyesi Kültür ve Olimpik Eğitim Komisyonu Başkanı Seyit Bilal Porsun, 2016 Rio Olimpiyat Oyunları’nda Türk kafilesinin en genç sporcusu olan 17 yaşındaki Mete Gazoz ve beraberindekileri makamında kabul etti.

VALİ İBRAHİM ŞAHİN MİLLİ SPORCU METE GAZOZ’U MAKAMINDA KABUL ETTİ
VALİ ŞAHİN’İ MAKAMINDA ZİYARET ETTİ
Olimpik Eğitim kapsamında ilimize gelen Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi Yönetim Kurulu Üyesi Kültür ve Olimpik Eğitim Komisyonu Başkanı Seyit Bilal Porsun, 2016 Rio Olimpiyat Oyunları’nda Türk kafilesinin en genç sporcusu olan 17 yaşındaki Mete Gazoz ile aynı zamanda antrenörü olan babası milli okçulardan Metin Gazoz, Vali İbrahim Şahin’i makamında ziyaret etti. Ziyaret sırasında Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi Yönetim Kurulu Üyesi Kültür ve Olimpik Eğitim Komisyonu Başkanı Seyit Bilal Porsun, Olimpik Eğitim kapsamında Samsun’da üç gün sürecek olan “Spor Kültürü ve Olimpik Eğitim Projesi” için Samsun’a geldiklerini belirterek, milli sporcumuz Mete Gazoz’u burada 5 bin öğrenciyle buluşturduklarının söyledi.
GENÇLERE ÖRNEK OLACAĞINA İNANIYORUM
Genç sporcumuz Mete Gazoz’’un 2016 Rio Olimpiyat Oyunları’nda sergilediği performansın herkesi gururlandırdığını vurgulayan Vali İbrahim Şahin, “Olimpiyatlarda derece almış ve Türkiye’de gündem olmuş yavrumuz burada, kendisi bu yapmış ve göstermiş olduğu çalışmalardan dolayı iyi bir örnek sporcudur. Sporcumuza bundan sonraki spor kariyerinde başarılar diliyorum. Yavrumuz herkesi olimpiyatlarda gururlandırdı. Tebrik ediyorum. Daha çok genç olmasına rağmen sağladığı başarı önemli. Gençlere örnek olacağına inanıyorum. Samsun bir spor kentidir. Samsun spor ve spor tesisleri konusunda neredeyse Türkiye’de doyuma ulaşmış birkaç ilden biridir. Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Akif Çağatay Kılıç, spor denildiğinde her konuda hiçbir eksiğimizi bizlere hissettirmiyor. Kendilerine buradan teşekkür ediyorum “dedi.
SINIRLARIMIZI AŞMIŞ BİR PROJEDİR
“Üzerinde önemli durduğum bir konu da “Geleceğe Kulaç Atıyoruz Projesi”. Çok başarılı bir şekilde ilimizde devam ediyor” diyen Vali Şahin,”  Bu projeyi biz iki yıl önce başlattık. Bu projeyle okula yeni başlayan çocuklarımıza yüzme öğretiyoruz. Samsun’da çok kaliteli yüzme havuzlarımız var. Bu projenin örnek bir proje olduğunu Sayın Başbakanımız valiler toplantısında vurguladı. Bu projemiz İtalya’da da gündem olmuş, sınırlarımızı aşmış bir projedir. “Geleceğe Kulaç Atıyoruz Projesi” bizim bundan böyle üzerine titreyeceğimiz ve özen göstereceğimiz projelerden biri olacaktır. Genç sporcumuza ve kendisine destek veren aynı zamanda antrönörü olan babasına ve herkese çok teşekkür ediyorum” diye konuştu. Ziyarete ayrıca, Haber Türk Olimpik Spor Yazarı Mehmet Ağca ve Atakum Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Mustafa Demirkıran’da katıldı.
Köksal ÖNER
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ