Bafra Havadis – Bafra Haber, Asayiş, Spor

BAŞKAN GENÇ,’ÇOCUKLAR CANİK’TE KİTAPLA BULUŞACAK’

Her yıl ‘Geleneksel Canik Kitap Günleri’nde önemli yazar ve yayın evlerini okuyucularla buluşturan Canik Belediyesi, şimdi de ‘Canik Çocuk Kitapları Günleri’nin ikincisini düzenliyor. Çocuklar, 18-20 Kasım tarihleri arasında sevdikleri kitap ve yazarları ile buluşacak.

BAŞKAN GENÇ,’ÇOCUKLAR CANİK’TE KİTAPLA BULUŞACAK’
Kültür ve sanatta marka olmayı hedefleyen Canik Belediyesi, Canik Çocuk Kitapları Günleri’nin ikincisini düzenliyor. Canik Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü ile Lovelet Outlet AVM işbirliğinde Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın desteğiyle 18-20 Kasım tarihleri arasında Lovelet Sanat Galerisi’nde düzenlenecek Canik 2. Çocuk Kitapları Günleri’nde çocuklar üç gün boyunca sevdikleri kitap ve yazarlarla buluşma imkanı bulacak.
‘YENİ NESLİN İNŞASI’
İnsanlığa her alanda hizmet etmeyi bir sorumluluk olarak gördüklerini ifade eden Canik Belediye Başkanı Osman Genç, “Yol, kaldırım, park, bina gibi rutin belediyecilik hizmetlerinin yanında eğitim ve kültürde de geleceğimize aktaracağımız şeyler var. Bu bakımdan özellikle yeni neslin inşasında kültür, sanat ve eğitim her zaman önceliğimiz olmuştur. Büyükler için gerçekleştirdiğimiz Canik Kitap Günleri’nin yanında geleceğimiz olan çocuklar için düzenlediğimiz Canik Çocuk Kitapları Günleri’ni de bu bakımdan önemsiyoruz. Amacımız çocuklarımıza kitap sevgisini aşılamak, kitap okuma alışkanlığını kazandırmak ve onlara kitapları sevdirmek” dedi.
‘BİLGİ EN ÖNEMLİ GÜÇ’
Canik Belediyesi olarak çıkardıkları kültür yayınları ile Samsun tarihini gün yüzüne çıkardıklarına da işaret eden Başkan Genç, “Çıkardığımız kültür yayınları ile Türkiye’nin en büyük kültür yayınlarına sahip bir belediyeyiz. Elimizde şehrimiz için büyük bir kültür hazinesi oluştu. Bunun yanında bilginin en önemli güç olduğu dünyamızda özellikle çocuk ve gençlerimizin sürekli kendilerini yenilemeleri amacıyla kültürel faaliyetlere ağırlık veriyoruz. Bilgi ise en çok kitaplarda yer almaktadır. Bu manada düzenlediğimiz Canik Çocuk Kitapları Günleri etkinliğimiz, yavrularımıza kitap okuma alışkanlığını kazandırması açısından önemlidir. Tüm çocuklarımızı 18-20 Kasım tarihleri arasında Canik Çocuk Kitapları Günleri’ne bekliyoruz” dedi.
Köksal ÖNER
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ