Bafra Havadis – Bafra Haber, Asayiş, Spor

BAŞKAN YILMAZ: ‘CANDAN CANA YAPILAN EN BÜYÜK SADAKA’

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, “Candan cana yapılan en büyük sadaka herhalde organ bağışıdır. Hayatların solmaması için herkesi bağış yapmaya davet ediyorum” dedi.

BAŞKAN YILMAZ: ‘CANDAN CANA YAPILAN EN BÜYÜK SADAKA’
Türkiye’de her gün 10 kişi organ nakli olmadığı için hayatını kaybediyor. 60 bin kişi organ nakliyle hayata tutunmayı bekliyor. Organ bağışı konusunda farkındalık yaratacak her çalışma ise büyük önem taşıyor.
HAYATLARIN SOLMAMASI İÇİN SİZ DE ORGAN BAĞIŞI YAPIN
 Bu kapsamda İl Sağlık Müdürlüğü tarafından düzenlenen ‘Organ Bağışına Evet’ isimli panele katılan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz ,Samsun Büyükşehir Belediyesi olarak organ bağışı konusunda farkındalık yaratacak her çalışmada yer almaya devam edeceklerini söyledi. Organ bağışının önemine dikkat çeken Başkan Yılmaz, “Bir insanın bir insana yapabileceği en büyük yardımlardan biri olan organ bağışı ile birçok insana yeni bir hayat sağlanabilir. Organ bağışı direkt olarak hayat kurtarmaktadır ve bu nedenle organ bağışı konusunda daha bilinçli ve daha hassas olmamız gerekmektedir. Ne yazık ki bizler ancak alıcı durumuna gelince bağışın önemini fark edebiliyoruz. Halkımızın organ bağışı konusunda hassasiyetlerinin artması gerekmektedir. Hayatların solmaması için herkesi organ bağışına davet ediyorum” diye konuştu. Programda organ bağışı ile yeniden hayata tutunanlar da yaşadıklarını ve o süreci anlattılar.
Köksal ÖNER
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ