Bafra Havadis – Bafra Haber, Asayiş, Spor

BAŞKAN YILMAZ: ‘YAPTIĞINIZ İŞTE EN İYİSİ OLUN’

Mesleki Eğitim Mutfağımdan Geçiyor (MEMGE) projesi kapsamında açılan aşçılık kursunda bu ay başarılı olan 12 kursiyere plaket verildi. Plaket töreninde kurs gören kursiyerlere seslenen Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, “Ne yaparsanız yapın yaptığınız işte en iyisi olun. İşinizi iyi yaparsanız kul hakkında da kalmazsınız geçim sıkıntısı da çekmezsiniz” dedi.

BAŞKAN YILMAZ: ‘YAPTIĞINIZ İŞTE EN İYİSİ OLUN’
Samsun Lokantacılar Tatlıcılar ve Pastacılar Esnaf ve Sanatkarlar Odası tarafından yapılan MEMGE projesi, Büyükşehir Belediyesi ve İlkadım Belediyesi işbirliğiyle yürütülüyor. Her ay başarılı olan kursiyerlere plaket veriliyor. Bu ay ise 12 kursiyere plaket verildi.
SAMSUN IZGARA KÖFTESİ YAPIYORUM
Samsun mutfağındaki lezzetlerin yeniden geri kazandırılması gerektiğini belirten Samsun Lokantacılar Tatlıcılar ve Pastacılar Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı İsmail Balcı, “Alışveriş merkezlerine Samsun köftesi yok. Ben oda başkanı olarak dükkanımda Samsun ızgara köftesi yapıyorum. Bankalar Caddesi’nde köfte varken birçok ilde köftenin ismi yoktu. Güncellemek lazım. Meşhur köftemizi gündeme getirelim. Samsun bu işin okulu olması lazım” dedi.
YAPTIĞINIZ İŞTEN MEMNUN OLUR
Kursiyerleri başarılarından ötürü tebrik eden Büyükşehir Belediye Başkan Yusuf Ziya Yılmaz, “Ne yaparsanız yapın yaptığınız işte en iyisi olun. İyi bir aşçıysanız, işinizi iyi yapıyorsanız herkes sizin yaptığınız işten memnun olur. Kimse sizden ötürü mutsuz olmaz. Hiç bir zaman geçim sıkıntınız da olmaz. Ben inanıyorum ki bu kurstan sonra hepiniz işini en iyi yapan, en iyi bilen insan olacaksınız” diye konuştu.
BUNA DEĞMİŞ OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYORUM.
Projeyi ilk duyduğunda çok heyecanlandığını belirten AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve AK Parti Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, “Buradaki genç yüzleri gördüğümde buna değmiş olduğunu düşünüyorum. Onca emek var mutlaka ama bunca emeğe değmiş. Bu kurs, hayatınızın ilerleyen evrelerinde size, ‘iyi ki bu kursa katılmışım’ dedirtecektir. Bu kursun hayırlara vesile olmasını diliyorum” şeklinde konuştu. Konuşmaların ardından başarılı kursiyerlere plaketleri takdim edildi.
TÖRNE BÜYÜK İLGİ VARDI
MEMGE merkezinde düzenlenen törene; AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve AK Parti Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Turan Çakır, İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun Esen, Lokantacılar Tatlıcılar Pastacılar Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı İsmail Balcı, Osmanlı mutfağı alanındaki ünlü şef Yunus Emre Akor ve kursiyerler katıldı.
Köksal ÖNER
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ