Bafra Havadis – Bafra Haber, Asayiş, Spor

CANİK PROJELERİYLE FARKINDALIK OLUŞTURUYOR

Canik Belediye Başkanı Osman Genç, ilçede hayata geçirdikleri projelerle fiziki değişimin yanısıra sosyal dönüşümü de sağladıklarını ve uyguladıkları projelerle farkındalık oluşturduklarını söyledi.

CANİK PROJELERİYLE FARKINDALIK OLUŞTURUYOR
Canik’te 12 yılda eğitimden kültüre, kentsel dönüşümden ticarete kadar çok önemli projeleri hayata geçirdiklerini belirten Canik Belediye Başkanı Osman Genç, uyguladıkları projelerin Canik’teki sosyal hayatın gelişimine de önemli katkı sağladığını söyledi. Başkan Genç, Canik Belediyesi olarak, uyguladıkları örnek projelerle farkındalık oluşturduklarını da belirtti.
‘GELİŞMELERİ İYİ OKUYORUZ’
AK Parti Canik İlçe Danışma Toplantısı Canik Kültür Merkezi’nde yapıldı. AK Parti İl Yönetim Kurulu Üyesi Yasemin Altuncu, AK Parti İlçe Başkanı Ercan Eler, AK Parti İlçe Kadın Kolları Başkanı Gülay Korucu, AK Parti İlçe Gençlik Kolları Başkanı Serkan Asma, parti üyeleri ve mahalle temsilcilerinin katıldığı toplantıda yaptığı konuşmasında FETÖ terör örgütüyle mücadele, Başkanlık sistemi ve belediye çalışmalarına değinen Başkan Genç, “Liderini okuyamayanların, şehrine, ülkesine katkısı olamaz. Biz, şehrimizdeki, ülkemizdeki, dünyadaki gelişmeleri iyi okuyoruz ve çalışmalarımızı ona göre yapıyoruz” dedi.
‘15 TEMMUZ KİTABI ÇIKARDIK’
15 Temmuz’u unutturmamak için çalışmalar yaptıklarını da ifade eden Başkan Genç, “15 Temmuz Öncesi ve Sonrası adlı kitap çıkardık. Bu kitabı çıkarmamızdaki amaç, FETÖ terör örgütü ile 15 Temmuz öncesi ve sonrası yaptığımız mücadeleyi anlatmanın ötesinde 15 Temmuz’u unutturmamak, diri tutmaktır. Ayrıca 15 Temmuz Öncesi ve Sonrası Konferansları düzenliyoruz. Bu kapsamda AK Parti İstanbul Milletvekili Sayın Metin Külünk ve Gazeteci-Yazar Cem Küçük’ü iki ayrı konferansta hemşehrilerimizle buluşturduk. Bu konferanslarımız devam edecek” diye konuştu.
‘DAİMA AKTİF OLMALIYIZ’
Konuşmasında Başkanlık Sistemi’ne de değinen Başkan Genç, “Bugünkü Türkiye dünün rotasız, hedefsiz, amaçsız Türkiye’si değil. Türkiye’nin önünde 2023 hedefleri gibi heyecan verici yol haritası var. Türkiye’nin geldiği nokta hem yeni anayasayı hem başkanlık sistemini öne çıkarmıştır. Başkanlık Sistemi önümüzdeki önemli bir gündem maddesi. Bu bakımdan altını çizerek söylüyorum, siyaset pasif zaman anlayışıyla yapılmaz. Siyaset aktif zaman anlayışıyla yapılır. Daima aktif olmalıyız” ifadelerini kullandı.
‘ŞEHİTLERİN ADI 14 TESİSE VERİLDİ’
Canik Belediyesi olarak bu yıl da önemli çalışmalara imza attıklarına işaret eden Başkan Genç, “Liderini okuyamayanların, şehrine, ülkesine katkısı olamaz. Biz, şehrimizdeki, ülkemizdeki, dünyadaki gelişmeleri iyi okuyoruz ve çalışmalarımızı ona göre yapıyoruz. Düzenlediğimiz Türkçe kurslarında ilçede misafir bulunan 200 mülteci çocuk ve kadına Türkçe öğrettik. 15 Temmuz şehitlerimizi unutturmamak, adlarını yaşatmak amacıyla 14 şehidimizin adını 14 tesise verdik. Canik Belediyesi olarak 12 yıldır uyguladığımız projelerle farkındalık oluşturduğumuzu söyleyebilirim” şeklinde konuştu.
‘PROJELER ÖRNEK OLUYOR’
Dönüşümün ilçenin her yerinde hissedildiğini dile getiren Başkan Genç, şunları söyledi: “İlkini Toptepe mahallemizde gerçekleştirdiğimiz Güzel Evim Mutlu Geleceğim projemizi 4 mahallemizde daha uyguluyoruz. Hacıismail ve Yavuzselim Mahallelerimiz artık daha estetik. Yeni mahallelerimiz başta olmak üzere, mahallelerimizi Hanım Konakları, Sıbyan Mektepleri, halı sahalar gibi eğitim, kültür ve spor tesisleri ile süslüyoruz. Fiziki değişimin yanında ilçemizde sosyal dönüşümü de sağlıyoruz. Yaptığımız projeler diğer belediyelere örnek oluyor.”
‘UYUM İÇERİSİNDE ÇALIŞIYORUZ’
AK Parti İlçe Başkanı Ercan Eler, teşkilat olarak Canik Belediye Başkanı Osman Genç ile birlikte uyum içerisinde çalıştıklarını belirtirken, AK Parti İlçe Kadın Kolları Başkanı Gülay Korucu, Kadın Kolları olarak yaptıkları çalışmaları anlattı. Yoğun katılımın sağlandığı AK Parti Canik İlçe Danışma Toplantısı’nda, konuşmaların ardından parti üyeleri parti çalışmalarıyla ilgili fikir ve düşüncelerini anlattı.
Köksal ÖNER
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ