Bafra Havadis – Bafra Haber, Asayiş, Spor

BAŞKAN EDİS,’ULUSUMUZUN DESTEĞİ VE GÜVENİ SİZİNLE OLACAKTIR’

Vezirköprü Belediye Başkanı İbrahim Sadık Edis, “Türk ulusu büyük fedakarlıklarla kazandığı Cumhuriyetine tüm benliği ile sahip çıkmış ve bugünlere taşımıştır” dedi.

BAŞKAN EDİS,’ULUSUMUZUN DESTEĞİ VE GÜVENİ SİZİNLE OLACAKTIR’
Cumhuriyet Bayramımızı kutlamanın mutluluğu içinde olduğunu söyleyen Başkan Edis,“Kurtuluş Savaşı, ulusumuzun var olma savaşı, Cumhuriyet ise milletimizin tarih sahnesinde yeniden dirilişinin adıdır. Türk Milleti’nin kenetlenmesiyle yürütülen Kurtuluş Savaşı’nın zaferle sonuçlanması ve ardından Cumhuriyet’in kurulması, tarihin ender kaydettiği bir başarıdır. Milletin kendini ilgilendiren kararlarda bizzat söz sahibi olması Cumhuriyetimizin en büyük teminatıdır” dedi.
TAÇLANARAK, TÜM DÜNYAYA İLAN EDİLMİŞTİR
29 Ekim cumhuriyet bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınlayan Başkan Edis, “Türk Milletinin, Gazi Mustafa Kemal Atatürk liderliğinde kazandığı bağımsızlık mücadelesinin en önemli zaferi olan Cumhuriyetimizin 93’üncü  Kuruluş yıl dönümünü kutlamanın heyecan ve gururunu yaşıyoruz. 29 Ekim 1923 tarihinde ilan edilen Türkiye Cumhuriyeti, esaret altında verilen destansı mücadelenin galibiyetiyle taçlanarak, tüm dünyaya ilan edilmiş bağımsız yaşama iradesinin ismi, Türk Milletinin uygar dünyadaki saygın yerinin gurur abidesidir. Cumhuriyetimizin kuruluş aşamasına kadar geçen sürede Türk Ulusunun sergilediği istiklal mücadelesi dünya üzerinde örneğine çok az rastlanabilecek bir kahramanlık destanıdır” diye konuştu.
CUMHURİYET İLE ULAŞILABİLECEĞİNİN BİLİNCİNDEDİR
Genç neslin cumhuriyete sahip çıkmasını isteyen Vezirköprü Belediye Başkanı İbrahim Sadık Edis, “Bu yüzdendir ki, Türk ulusu büyük fedakarlıklarla kazandığı Cumhuriyetine tüm benliği ile sahip çıkmış ve bugünlere taşımıştır. Hiç kuşkusuz Türk ulusu, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bizlere gösterdiği hedeflere sadece Cumhuriyet ile ulaşılabileceğinin bilincindedir. Bu bilincin genç nesillere, aynı hassasiyet içerisinde aktarılması, Büyük Kurtarıcının da ifade ettiği gibi Türkiye Cumhuriyeti’nin ilelebet payidar olmasını sağlayacak en önemli güçtür. Bu duygu ve düşüncelerle; başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, Cumhuriyetimizin kurulması ve yaşatılmasında emeği geçen şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, tüm hemşirelerimin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını en içten duygularımla kutluyorum” dedi.
Köksal ÖNER
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ