Bafra Havadis – Bafra Haber, Asayiş, Spor

29 EKİM, DEMOKRASİNİN DOĞDUĞU TARİHTİR

Canik Belediye Başkanı Osman Genç, “29 Ekim, demokrasinin doğduğu tarihtir. Aziz Türk Milleti 15 Temmuz’da demokrasiye, Cumhuriyet’e sahip çıktığını bir kez daha göstermiştir” dedi.

29 EKİM, DEMOKRASİNİN DOĞDUĞU TARİHTİR
Bu yıl 93’üncü  yıl dönümü kutlanan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınlayan Canik Belediye Başkanı Osman Genç, “Cumhuriyet, Türk Milletine bırakılmış en büyük miras ve vazgeçilmez bir değerdir. Türk toplumu Cumhuriyet’le çağdaş bir millet haline gelmiş, devletinin yegane ve gerçek sahibi olmuştur. Cumhuriyetimizin ilelebet payidar kalması, gelecek nesillerin milli ve manevi değerlerine sahip çıkan bireyler olarak yetişmesi hepimizin en önemli görevidir” dedi.
TÜRK MİLLETİ DEMOKRASİYE SAHİP ÇIKTI
Son yıllarda milli birliğe içeriden ve dışarıdan kasteden düşmanların, binlerce yıllık şanlı geçmişi olan kahraman Türk halkına ve 93  yıllık Cumhuriyete ihanete kalkıştığını ifade eden Başkan Genç, “15 Temmuz’da hainler demokrasimize ve Cumhuriyetimize kastetmiştir. Ancak aziz milletimiz 15 Temmuz’da demokrasiye, Cumhuriyet’e sahip çıktığını bir kez daha göstermiştir. ‘Tek bayrak, tek millet, tek vatan, tek devlet’ ile kurduğumuz, demokrasi ve halk iradesiyle taçlandırdığımız Cumhuriyetimiz, Türk milletinin sonsuz varlığı ile ilelebet devam edecektir” ifadelerini kullandı.
BİRLİK-BERABERLİK MESAJI
Mesajında, “Milletimizin seçtiği hükümetimize, devletimize ve milletimize karşı şer odaklarının yürüttüğü oyunları yine birlik ve beraberlik içerisinde bozacağımıza inancım tamdır” diyen Başkan Genç, şunları söyledi: “Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100’üncü yılına, hem 2023 hedeflerimize ulaşmış, hem de birliğimizi, beraberliğimizi, kardeşliğimizi en üst seviyeye çıkarmış olarak gireceğimize yürekten inanıyorum. Bu duygularla, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal başta olmak üzere, bu toprakları bizlere vatan kılan tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmetle, minnetle yâd ediyorum. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun.”
Köksal ÖNER
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ