Bafra Havadis – Bafra Haber, Asayiş, Spor

CANİK’İN SPORCULARI GURURLANDIRDI

Bulgaristan’da düzenlenen 13 Yaş Altı Badminton Balkan Şampiyonası’nda Balkan ikincisi olan Samsun Canik Belediyespor Kulübü’nün başarılı sporcuları Anıl Atan ile Elmas Nur Şencan Belediye Başkanı Başkan Osman Genç’i ziyaret ederek, kendilerine verdiği destekten dolayı teşekkür etti.

CANİK’İN SPORCULARI GURURLANDIRDI
Samsun Canik Belediyespor Kulübü’nün sporcuları yeni bir başarıya imza attı. Bulgaristan’da düzenlenen 13 Yaş Altı Badminton Balkan Şampiyonası’nda, rakibinden 1 yaş küçük olmasına rağmen Badminton sporcusu Anıl Altan, Balkan ikincisi olarak gümüş madalya kazanırken, Elmas Nur Şencan da, Samsun’u başarıyla temsil etti. Badminton Milli Takımı’nın 1. olduğu şampiyonadan madalyayla dönen sporcular Anıl Altan ve Elmas Nur Şencan, antrenörleri Ömer Aydoğmuş ile birlikte Canik Belediye Başkanı Osman Genç’i ziyaret etti.
BALKAN 2.’Sİ OLDU
Genç sporcuları başarılarından dolayı tebrik eden Başkan Osman Genç, “Anıl Atan ve Elmas Nur Şencan sporcularımız Samsun Canik Belediyespor takımımızı başarıyla temsil ederek göğsümüzü kabarttı. Ayrıca Anıl, çift erkeklerde Balkan 2.’si olarak bize ayrı bir onur daha yaşattı. Çok yakın zamanda Samsun Canik Belediyespor Badminton Takımının Avrupa, Dünya ve Olimpiyat madalyasını Samsun’a getireceğine inanıyorum. Ömer Aydoğmuş hocamızın ve sporcularımızın gözünde bu azim ve gayreti görüyorum” dedi.
CANİK SPORDA DA MARKA
Uluslararası şampiyonalarda dereceye giren sporcuların İstiklal Marşı’nı okutarak ve ay-yıldızlı Türk Bayrağını dalgalandırarak kendilerini onurlandırdığını ifade eden Başkan Osman Genç, Canik Belediyesi olarak sporda kurumsallaştıklarını ve sporda da marka olduklarını söyledi. Gençlerin sağlıklı yetişmeleri amacıyla spora önem verdiklerini ifade eden Başkan Genç, “Spora yaptığımız yatırımı geleceğe yapılan yatırım olarak görüyoruz. Çünkü spor, gençlerimizin fiziki, zihinsel ve ahlaki yönden sağlıklı gelişmeleri açısından çok önemli. Canik Belediyesi olarak yaptığımız spor yatırımları sayesinde bugün sporcularımız şehrimizin adını dünyaya duyuruyor. Spora ve sporcuya desteğimiz sürecek” diye konuştu.
BAŞKAN GENÇ’E TEŞEKKÜR
Spora ve kendilerine verdiği destekten dolayı Başkan Osman Genç’e teşekkür eden antrenör Ömer Aydoğmuş ve sporcular ise, “Başkanımız sağolsun bizlerden desteğini hiç esirgemiyor. Samsun Canik Belediyespor sporcuları olarak bu konuda şanslıyız. Çalışmamız için gerekli tüm spor imkanları ilçemizde mevcut. Sporcular olarak bizlere sunulan bu imkanları en iyi şekilde değerlendiriyoruz. İnşallah bundan sonra da şampiyonalarda şehrimizi en iyi şekilde temsil edip, yeni başarılar elde edeceğiz” ifadelerini kullandı.
Öte yandan Başkan Genç ziyaret sonunda sporculara, Canik Belediyesinin çıkarmış olduğu “ Çocuk Hakları El Kitapçığı”  ve “15 Temmuz Öncesi ve Sonrası” kitaplarını hediye etti.
Köksal ÖNER
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ