Bafra Havadis – Bafra Haber, Asayiş, Spor

BAŞKAN ŞAHİN: ÇETİNKAYA KÖPRÜMÜZÜN RESTORASYONU START ALDI

Bafra’nın sembolü olan Çetinkaya Köprüsü yıllardır bakım ve onarım bekliyordu. Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin’in yoğun girişimleri sonucunda nihayet ilk somut adım atıldı.

BAŞKAN ŞAHİN: ÇETİNKAYA KÖPRÜMÜZÜN RESTORASYONU START ALDI
Çetinkaya Köprüsünün restorasyonu için en büyük engel olan üzerinden geçen su boruları kaldırılıyor. Başkan Şahin yapılan çalışmaları yerinde inceledi ve yetkililerden bilgi aldı.
BU BORULARIN KALKMASI GEREKİYORDU
Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin incelemeler sırasında yaptığı açıklamada “Çetinkaya Köprümüz Bafra’mızın sembolüdür. Hepimizin hayatında çok önemli anıları vardır. Köprümüzün bakım ve onarımının yapılması için sürekli girişimlerde bulunduk. Daha önce Karayolları Bölge Müdürlüğümüz bir ihale çıkmış ve ihaleyi alan firma KTÜ ile danışmanlık anlaşması yapmıştı. Bu çalışma ile yapıların güvenliğini kontrol eden son derece hassas cihazlarla köprümüzün kontrolleri yapılmıştı. Köprümüz üzerinden geçen su boruları bulunuyordu. Restorasyon çalışmalarının yapılması için bu boruların kalkması gerekiyordu. Biz Karayolları Bölge Müdürlüğü ve DSİ ile sürekli görüşmeler yaptık” dedi.
KÖPRÜMÜZ EN GÜZEL HALE GELECEKTİR
Büyükşehir Belediyesi ile koordine içinde hareket ettiklerini belirten Başkan Şahin,” Köprümüz üzerinde ki borular artık kaldırılıyor. Bir bakıma köprümüzün bakım ve onarımı için en önemli adım atılmış oldu. Üzerinde önemli durduğumuz bir çalışmaydı. Çetinkaya Köprümüz tarihi eser olarak tescil edilmiş olan ve Türkiye’nin en uzun betonarme ve kemerli köprüsüdür. Bu çalışmalar zaman alıyor.  İnşallah Bafra’mızın sembolü olan köprümüz en güzel hale gelecektir. Sonuç aldığımız için mutluyuz. Karayolları Bölge Müdürlüğümüze, Devlet Su İşleri Bölge Müdürlüğümüze, Büyükşehir Belediyemize, siyasi irademize ve tüm yetkililere çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. A. Kerim GEZERER dedi ki:

    Sayın Değerli ŞAHİN Başkanımızı güzel nadide ilçemize yaptıkları hizmetlerden dolayı kendilerini candan tebrik ederiz. Şu ana kadar 243 adet gerek etkinlik ve gerekse hizmetlere, daha yeni ve bir çok icraatları da katacaklarından eminiz. Kendilerine başarılar diliyoruz.

BİR YORUM YAZ