Bafra Havadis – Bafra Haber, Asayiş, Spor

BAŞKAN YILMAZ’DAN MEMLEKETE GERİ DÖNÜN ÇAĞRISI

Samsun Dernekler Federasyonu (SADEF) tarafından İstanbul Maltepe ilçesinde düzenlenen 9’uncu Samsun Tanıtım Günleri törenle başladı.

BAŞKAN YILMAZ’DAN MEMLEKETE GERİ DÖNÜN ÇAĞRISI
Mehteran gösterisi ile başlayan açılışa Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, AK Parti Çevre Kültürden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, MHP Gurup Başkan Vekili Samsun Milletvekili Erhan Usta, Samsun Valisi İbrahim Şahin, Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Ak Parti Samsun İl Başkanı Muharrem Göksel, İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, Çarşamba Belediye Başkanı Hüseyin Dündar, Kavak Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu, Vezirköprü Belediye Başkanı İbrahim Sadık Ediz, Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül İstanbul Sancaktepe Belediye Başkanı İsmail Erdem, Samsunspor Başkanı Erkut Tutu, SAMKON Başkanı Sezgin Gümüş, SADEF Başkanı Yıldıray Baş, Samsun Sivil Toplum Örgütleri Başkanları ve Hemşehri Dernekleri Başkanları katıldı.
İLK KEZ ANADOLU YAKASINDA GERÇEKLEŞTİRİLDİ
Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, törende yaptığı konuşmada,” SADEF’in etkinliklerinde farklı siyasi partilerden, farklı iş alanlarından kişileri Samsun için bir araya getiriyor. Etkinliğin ilk kez Anadolu yakasında gerçekleştirildi. Bunun da bu bölgede yaşayan Samsunluların daha kolay Samsun’un güzelliklerini hatırlayacakları iyi bir fırsat olacağını düşünüyorum. Etkinliğin özellikle Samsun’dan ayrılmış ve başka illere yerleşmiş Samsunluların, Samsun’a yapacakları katkıları değerlendirecekleri bir fırsat olmasını diliyorum. Diyoruz ki ‘Nerede olursanız olun, Samsun’u unutmayın’ ve gelin Samsun’da, baba ocağınızda, icabında mahallenizde veyahut da farklı bir yerde, akrabalarınıza destek olarak Samsun’daki köklerinizi yaşatın” dedi.
BİZ KENDİMİZ FARKLI TARZ EV MODELİ YAPTIRDIK
Samsun’un ciddi manada tanıtıma ihtiyacı olduğunu ve buna tüm Samsunluların tanıtıma destek olması gerekiyor. Samsun’un yalnızca il merkezinin değil köylerinin, ilçelerinin de birbirinden güzel olduğunu ifade eden Samsun Valisi İbrahim Şahin,” Çok kötü bir geleneğimiz var. Eski köy evlerini yıkıyoruz yerine betonarme bir kat, iki kat, üç kat binalar yapıyoruz. Bu silüeti bozuyor. Biz kendimiz farklı tarz ev modeli yaptırdık ve bunların projelerini de o tarz ev yapmak isteyenlere bedava veriyoruz” diye konuştu.
ÖZELLİKLE KÖYLERE YÖNELİK HİZMETLERİ ARTIRDIK
en çok Samsunlunun yaşadığı illerin başında İstanbul’un geldiğini belirten Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, “Her yıl yapılan tanıtım organizasyonlarında İstanbul’daki Samsunluların hasret gideriyor. 30 Mart seçimlerinden sonra Büyükşehir Belediyelerinin hizmet alanlarının geliştirdik. Özellikle köylere yönelik hizmetleri artırdık. Bu arada emekli olan Samsunluların memleketlerine dönmelerini istiyorum. Böylece köylerdeki ekonomik canlanmanın da böylece canlanacağına inanıyorum. Samsun herkesin imrendiği şehirlerden biri haline geldi. birçok yatırımla kalkınması ve gelişimini tamamladı ve tamamlamaya devam ediyor” dedi.
Köksal ÖNER
img_3645-1 img_3646
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ