Bafra Havadis – Bafra Haber, Asayiş, Spor

MEHMET DURSUN “KİMSE HEVESLENMESİN BU BAYRAK İLELEBET DALGALANACAKTIR”

Bafra Dursunlar Tarım İşletmelerinin sahibi Mehmet Dursun, ülkemizi bölmeye, parçalamaya çalışanların hevesleri kursağında kalacak. Onun için diyorum ki “TEK VATAN TEK MİLLET TEK BAYRAK”

MEHMET DURSUN “KİMSE HEVESLENMESİN BU BAYRAK İLELEBET DALGALANACAKTIR”

Yüce Türk Milleti Çanakkale de olduğu gibi her daim birlik beraberliğine sahip çıkacak, kimse heveslenmesin bu Bayrak ilelebet dalgalanacaktır dedi.

DURSUN “BİZ ÇANAKKALE DE BİR BİRİMİZE FARKLI BAKMADIK”

Mehmet DURSUN konuşmasını şöyle sürdürdü “İşte, bu asil milletin onuruna, bağımsızlığına ne kadar önem verdiğinin göstergesidir. Çanakkale’deki mücadeleyi verirken biz birbirimize farklı bakmadık. Sen Arapsın, sen Kürtsün, sen Türksün demedik. Bu toprakların bağımsızlığı için hep beraber olduk. Omuz omuza verdik. Ortak düşmanımızı bir bildik ve bu ülkede istiklal mücadelesini hep birlikte kazandık” diye konuştu.

KURTULUŞ SAVAŞI İÇİN HEPİMİZ İZMİR’DE BULUŞTUK

DURSUN, ”Hepimiz doğduğumuz yerler de şüphesiz kalabilirdik ama İstiklal savaşından sonra ülkenin içinde bulunduğu durumu hepimiz biliyoruz. O nedenle de bugün doğudan batıya, kimimiz Ankara’ya göç etti, kimimiz ise İstanbul’a geldi. Kimimiz Karadeniz’den bu yörelere geldik. Erzurum’dan,  Ağrı’dan,  Mardin’den, Konya’ya göç etti. Ancak bu Yüce Milletimizle kurtuluş savaşı için hepimiz İzmir’de buluştuk, beraber olduk

ama hiçbir zaman adetlerimizi unutmadık geleneklerimize sahip çıktık. Atalarımıza ve şehitlerimize her zaman dua ettik. Onların bıraktığı yerden biz devam edeceğiz” diye konuştu…

”Bu millet, nice zorlukların üstesinden geldi”

Bafra Dursunlar Tarım İşletmelerinin sahibi Mehmet Dursun  Ülkemizin kurtuluş savaşı günlerini bir daha yaşamamasını da hatırlatarak konuşmasını şöyle noktaladı ”O günler, zor günlerdi. Elde yok, avuçta yok. Koca bir imparatorluk dağılmış, moraller sıfıra inmiş, işte bu durumda dünyanın o dönemdeki istilacı devletleri, zamanın son Osmanlı toprağı Anadolu’yu da gözlerine kestirmişlerdi. Ama onların beklediği olmadı. Çünkü inanan, iman eden, vatanını namus gibi bilen bir millet vardı. Türk milleti vardı. Onların topuna tüfeğine, teknolojisine karşı imanıyla şahadetin en yüksek mertebe olduğunu bilen inancıyla hepsini evelallah bu temiz, mübarek topraklardan atmasını bildik ve ay yıldızlı bayrağımızı dalgalandırmaya başladık. Bu bayrak sonsuza kadar da dalgalanmaya devam edecek. Buna göz diken hiç kimse heveslenmesin. Bu millet nice zorlukların üstesinden geldi, nice badireler atlattı. Kısacası dün olduğu gibi bu günde 80 milyon milletimizi bir bileceğiz, kardeş bileceğiz. Bu anlayışla yolumuza devam edeceğiz” dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ