Bafra Havadis – Bafra Haber, Asayiş, Spor

BAŞKAN ŞAHİN: MUHTARLARIMIZ DEMOKRASİNİN ÖZÜDÜR

Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin, 19 Ekim Muhtarlar günü dolaysıyla bir mesaj yayınladı. Başkan Şahin “Tarihi 1829 yılına dayanan muhtarlık kurumu ülkemizde yerel demokrasinin en eski örneğini oluşturmaktadır. Seçilerek göreve gelen muhtarlarımız, demokrasinin çekirdeği denilebilecek bir öze sahiplik yapmaktadır” dedi.

BAŞKAN ŞAHİN: MUHTARLARIMIZ DEMOKRASİNİN ÖZÜDÜR
Muhtarlarımız, bir yandan köy ve mahalle sakinlerinin devlet kurumlarıyla ilişkilerinde aracı bir rol oynarken, diğer yandan da çağdaş kamu yönetimi anlayışının en temel ihtiyaçlarından biri olan katılımcılığın sağlanmasında, önemli bir görevi yerine getirmekte olduklarının altını çizen Başkan Şahin “ Geçtiğimiz yıl, muhtarlarımız ve muhtarlık kurumunun ihtiyaçları, karşılaştıkları sorunlar ve bu sorunlara yönelik çözüm önerileri ile bu müessesenin tarihsel bağlarını korumak amacıyla, 19 Ekim günü hükümetimiz tarafından Muhtarlar Günü olarak belirlenmiştir”  dedi.
MUHTARLARIMIZLA BERABER OLUNACAKTIR
Bafra belediyesi olarak muhtarlarımızla en yüksek düzeyde istişare ve işbirliği içinde çalışmakta olduklarını vurgulayan Başkan Şahin“ Muhtarlarımız haklı olarak mahallelerinin ihtiyaçlarını bizlere iletmektedir. Bizlerde imkânlarımız dâhilinde yardımcı olmaktayız. Tabii ki bu alanda eksikliklerimiz de olmaktadır. Muhtarlarımızla işbirliği ve istişaremizi devam ettirerek hizmet etmeye eksikliklerimizi de samimi düşüncelerimizle tamamlamaya çalışacağız.  İlçemizde 19 Ekim 2016 muhtarlar günü dolaysıyla bir takım etkinlikler düzenlenecektir. Bu etkinliklerimiz saat 11.00’de Cumhuriyet meydanında Atatürk Anıtına çelenk sunumu töreni ile başlayacak Adnan Menderes Parkı’nda ise ilçe Kaymakamımızın da katılımıyla muhtarlarımızla beraber olunacaktır. Eski ve yeni tüm muhtarlarımızın 19 Ekim Muhtarlar Günü’nü en içten duygularımla kutluyorum. Bugün görevde olan ve görevlerini devretmiş olan muhtarlarımıza fedakâr çalışmaları, istişare ve işbirliği anlayışı ile insanımıza yaptıkları hizmetler için çok teşekkür ediyor, hayatını kaybetmiş ve artık aramızda olmayan tüm muhtarlarımızı rahmet ve şükranla anıyor, hayatta olan muhtarlarımıza sağlık ve başarılar diliyorum” diye konuştu.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ