Bafra Havadis – Bafra Haber, Asayiş, Spor

FETÖ, BAŞKANLIK VE YENİ ANAYASA MESELESİ

Canik Belediye Başkanı Osman Genç,” FETÖ, Başkanlık Sistemi ve Yeni Anayasa meselesini bir an önce halletmemiz gerekiyor. En başta FETÖ olmak üzere bu sorunlar Yeni Türkiye yolunda en büyük engellerdir” dedi.

FETÖ, BAŞKANLIK VE YENİ ANAYASA MESELESİ
Türkiye’nin içeride ve dışarıda bir çok unsurla mücadele ettiğini söyleyen Başkan Genç, “Ülkemiz 15 Temmuz gecesi büyük bir travma atlattı. Cumhurbaşkanımızın, Başbakanımızın ve en başta da bu aziz milletin dik duruşu bizi büyük bir felaketten kurtardı. Cumhurbaşkanımız ve Hükümetimiz bu süreçte kararlı adım atıyor. OHAL dönemindeyiz. Devletimiz ve hükümetimiz gerek FETÖ’yle mücadele ile, gerek PKK ile gerekse de sınır ötesi operasyonlarla güvenliğimizi sağlıyor. Sayın Binali Yıldırım beyin Başbakan olmasının ardından komşularımızla yakın ve dostça ilişkiler kurmamız bu süreçte çok önemli katkılar sağlamıştır. İnşallah içeride FETÖ, PKK, Başkanlık Sistemi ve Yeni Anayasa sorunlarını hallettiğimiz takdirde Yeni Türkiye yoluna tam gaz devam edecektir. Bizlerde bu süreçte devletimize ve hükümetimize yapmış olduğumuz konferanslarla katkı vermeye devam edeceğiz” dedi.
YENİ ANAYASA KONFERANSLARIMIZ DEVAM EDECEK
Canik Belediyesi olarak toplumun bilgilendirme ve bilinçlendirme görevlerinin de olduğuna dikkat çeken Başkan Genç,” Daha önce Canik Belediyesi olarak “Yeni Türkiye Yolunda” konferanslarımız adı altında Başkanlık Sistemi ve Yeni Anayasa konusunu 10 konferansla vatandaşlarımızla paylaşmıştık. Şimdi de 15 Temmuz darbe girişimi ile konferanslarımız devam ediyor.  Canik Belediyesi olarak gerek 15 Temmuz, gerekse de Başkanlık Sistemi ve Yeni Anayasa konularında  vatandaşlarımızı konferanslar yoluyla aydınlatmaya devam edeceğiz” açıklamasında bulundu.
BAŞKAN GENÇ BAHÇELİ’YE TEŞEKKÜR ETTİ
AK Parti olarak Başkanlık Sistemini defalarca dile getirdiklerini ifade eden Başkan Genç, “Başkanlık Sistemi Türkiye’nin ihtiyacıdır. Hükümetimiz ve Cumhurbaşkanımız defalarca bu ihtiyacı dile getirdiler. Bu gereksinimi Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı sayın Devlet Bahçeli’den de duymak gelecek adına umut verici. Yenikapı ruhunu koruyan ve Türkiye’nin sorunlarına duyarsız kalmayan sayın Bahçeli’ye teşekkür ediyorum” dedi.
Köksal ÖNER
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ