Bafra Havadis – Bafra Haber, Asayiş, Spor

VALİ ŞAHİN DERECEYE GİREN SPORCULARI ÖDÜLLENDİRDİ

Vali İbrahim Şahin, ulusal ve uluslararası spor organizasyonlarında ilimizi ve ülkemizi temsil ederek dereceye giren sporcuları ve antrenörlerini makamında kabul etti.

VALİ ŞAHİN DERECEYE GİREN SPORCULARI ÖDÜLLENDİRDİ
DERECEYE GİREN SPORCULARI MAKAMINDA KABUL ETTİ
Vali İbrahim Şahin; 18-27 Eylül Ordu’da Yıldız-Genç Bayanlar Avrupa Boks Şampiyonası’nda Avrupa 1’incisi olan Urguya US, 3’üncü olan Ayşenur Yılmaz, 2’incisi olan İrem Uzun, 3’üncüsü olan Gözdenur Sönmez,3’üncüsü Olan Havvanur En, 23-25 Eylül 2016 Bulgaristan’da 18. Tekvando Balkan Şampiyonası’nda Balkan 2’incisi Sinem Soytürk, 08-11 Eylül 2016 Romanya/Bükreş’te Yıldızlar Tekvando Avrupa Şampiyonası’nda Avrupa 1’incisi Melih Yılmaz ve Osman Türker, Avrupa 3’üncüsü olan Aslan Demir, 26-27 Haziran 2016 Makedonya/Üsküp’te Yıldızlar-Judo Balkan Şampiyonası’nda Balkan 1’incisi olan Ayten Meliha Yeksan ile antrenörlerini makamında kabul etti.
BUNUN TRAVMALARINI BELLİ BİR SÜRÜ YAŞAYACAĞIZ
Valimiz Sayın İbrahim ŞAHİN kabulde yaptığı konuşmasında, “Sevgili Gençler; Başta size emek veren aileniz, hocalarınız, antrenörleriniz, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü teşkilatı ve Gençlik ve Spor Bakanımız Akif Çağatay Kılıç’a buradan şükranlarımı iletmek istiyorum. Üç haftada bir gençlerimiz, çocuklarımız ve yavrularımız bizi ziyarete geliyorlar. Bu bizi çok onurlandırıyor. Samsun bir spor kentidir. Biliyorsunuz Türkiye çok zor bir süreç yaşadı. Özellikle bu göğsünüzde taşıdığınız Türk Bayrağı’nın aşağıya indirilmesiyle ilgili bir darbe teşebbüsü yaşadı. Bu hainler ülkemize ciddi anlamda zarar verdiler. Bunun travmalarını belli bir sürü yaşayacağız. En azından ülkemizin dışında Türk Bayrağı’nı dalgalandırmak için sizlere çok büyük sorumluluk düştü. Ülkemizi bazı dış güçler sürekli yıpratmaya çalışıyor. Ne kadar çok yurtdışında bayrağımızı dalgalandırırsanız nispeten ülkemize katkı sağlamış olursunuz. Bunun için bir ağabeyiniz ve Vali olarak da söylemek istiyorum. Biz sizlerle gurur duyuyoruz” dedi.
ÜLKEMİZİN TANITIMI İÇİN ÇOK CİDDİ BİR FIRSATTIR
Sevgili Gençler; Biliyorsunuz Samsun 2017 İşitme Engelliler Olimpiyat Oyunları’na ev sahipliği yapacaklarının altını çizen Vali Şahin ,” 2017 İşitme Engelliler Olimpiyat Oyunları ilimiz ve ülkemizin tanıtımı için çok ciddi bir fırsattır. Burada her birimize Samsun Valisi olarak bana, siz sporculara, spor adamlarına, spora gönül verenlere ve gazetecilere görev düşüyor. Sizler aynı zamanda 2017 İşitme Engelliler Olimpiyat Oyunlarında elçimiz olacaksınız. Samsun adeta bu bölgede ve ülkemizde sporcuların yetiştiği bir merkez halini alacak. Kendimizi bu noktada şanslı olarak görüyoruz. Her biriniz yürekten kutluyorum. Sağlıklı bir spor hayatı diliyorum”diye konuştu. Dereceye giren sporcuları cumhuriyet altını ile ödüllendirdi. Ziyarette Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Güven Özyurt ve sporcuların antrenörleri de hazır bulundu.
Köksal ÖNER
img_4380 img_4384 img_4381
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ