Bafra Havadis – Bafra Haber, Asayiş, Spor

AVRUPA VE TÜRKİYE ŞAMPİYONLARI KAVAK’TAN ÇIKTI

Efsane güreşçimiz Yaşar Doğu’nun mirası olan Güreş sporunda olduğu gibi spor’un bütün dallarında da her geçen gün yeni başarılara imza atan Kavak’tan bu kez yine Avrupa şampiyonları çıktı. Taekwondo da başarılı sporcuları makamında ağırlayan Kavak Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu ilçenin ve ülkemizin adını Avrupa’ya duyuran şampiyon sporculara altın hediye etti.

AVRUPA VE TÜRKİYE ŞAMPİYONLARI KAVAK’TAN ÇIKTI
40 ÜLKEDEN 412 SPORCU KATILDI
Kavak Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü öğrencisi ve Kavak’ın sporcusu taekwondocu Arslan Demir, şubat 2016’da yapılan Kulüpler Avrupa Şampiyonasın da 57 kilogramda birinci oldu. Başarılı sporcu 30 mayıs 4 haziran tarihlerinde yapılan yıldızlar Türkiye Taekwondo Şampiyonasında 53 kilogramda Türkiye birincisi olduğunu belirten Başkan Sarıcaoğlu,” Başarılara doymayan Kavak Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü’nde Kavaklı taekwondo sporcusu Arslan Demir, Avrupa Taekwondo Birliği (ETU) tarafından Romanya’nın başkenti Bükreş’te 8-11 eylül 2016 tarihinde düzenlenen Avrupa Yıldızlar Taekwondo Şampiyon ‘asında  40 ülkeden 412 sporcunun katıldığı müsabakalarda 53 kilogramda Avrupa üçüncüsü ve ayrıca  yine 30 mayıs 4 haziran 2016 tarihlerinde yapılan Yıldızlar Türkiye taekwondo şampiyonasında ilçemiz sporcularından Duygu Şakar 37 kilogramda Türkiye üçüncüsü oldu ”dedi.
‘SPORCULARIMIZI CANI GÖNÜLDEN KUTLUYORUM’
Kavak Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü öğrencisi Kavaklı taekwondo sporcusu Duygu Şakar aynı zamanda 2017 Şubat ayında yapılacak olan uluslararası taekwondo şampiyonasında Milli takım adına yarışacağını sözlerine ekleyen Başkan Sarıcaoğlu,” Hemşerilerimle gurur duyuyorum. Bayrağımızı Avrupa da dalgalandırdılar Avrupa da ve Türkiye’de birincilikle ilçemizin adını Türkiye’ye ve Avrupa’ya duyuran sporcularımızı canı gönülden kutluyorum. Aynı zamanda onların bu başarısında çok büyük katkısı olan antrenörleri Nazım Demirci’yede ayrıca teşekkür etmek istiyorum. Çam sakızı çoban armağanı kendilerine hediyemiz oldu. İlçemizde sporun her dalına Kavak Belediyesi olarak desteklerimiz devam ediyor. Başarıdan başarıya koşan sporcularımıza hayatları boyunca başarılar diliyorum” ifadelerini kullandı.
Köksal ÖNER
img_5948 img_5960 img_5967 img_5970
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ