Bafra Havadis – Bafra Haber, Asayiş, Spor

MEVLANA KAMPÜSÜ 2016-2017 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILINA BAŞLADI

Canik Belediye Başkanı Osman Genç,” 1915’te Çanakkale geçilmez diyen ecdatın torunları, 15 Temmuz’da Türkiye geçilmez dedi” dedi.

MEVLANA KAMPÜSÜ 2016-2017 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILINA BAŞLADI
Canik Belediyesi Mevlana Eğitim, Kültür ve Yaşam Merkezi 2016-2017 Eğitim-Öğretim yılına Canik Belediye Başkanı Osman Genç ,Başkan Yardımcısı Alican Usta, Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Hamza Aygün, Ak Pati Canik Kadın Kolları Başkanı Gülay Korucu, Türk Kızılayı Canik Şube Başkanı Hatice Örs’ün de katıldığı bir açılış programıyla başladı.
1915’te Çanakkale geçilmez diyen ecdatın torunları, 15 Temmuz’da Türkiye geçilmez dedi
Türkiye olarak önemli günler geçirdiklerini söyleyen Başkan Genç,” Gençler, bu yaz tatilinde ülke olarak önemli günler yaşadık. Sizler de bu günlere tanıklık ettiniz. 15 Temmuz’da ülkemiz üzerinde oynanan oyunların en somut halini gördünüz. Darbeye yapmaya çalıştılar. Ama çok şükür ki bu aziz millet bu hainlere dur dedi. 1915’te Çanakkale geçilmez diyen ecdatın torunları,15 Temmuz’da Türkiye geçilmez dedi. Gençler siz bizim çocuklarımızsınız. Sizleri vatan, bayrak aşkıyla, değerlerimize uygun olarak yetiştirmek zorundayız. Bunu sağlarsak bir daha 15 Temmuz gibi karanlık günler görmeyiz.  İşte eğitim gördüğünüz Mevlana Eğitim, Kültür ve Yaşam kampüsümüz sizleri tarihi kodlarımıza ve değerlerimize uygun bireyler olarak yetiştirmek amacıyla burada hizmet veriyor “ dedi.
EN BÜYÜK YATIRIM GELECEĞE
Canik Belediyesi Mevlana Eğitim, Kültür ve Yaşam kampüsünün Türkiye’de dershanelerin dönüşümüne model olarak gösterildiğini söyleyen Canik Belediye Başkanı Osman Genç,” Türkiye’nin en önemli eğitim merkezlerinden biri olan bu kampüsümüzü 5 yıl önce hayata geçirdik. Her yıl bir önceki yılın üzerine artı şeyler koyarak ilerledik. Burada 2 bine yakın öğrencimiz eğitim alırken, anne ve babalar da açmış olduğumuz kurslarda kendilerini geliştiriyor. 12 yılda görevimiz olmamasına rağmen en büyük yatırımı eğitime yaptık. Manevi değerleri önemseyen, bilgili bir gençlik için eğitime yatırım yapıyoruz. Çünkü biliyoruz ki bir toplumu eğitim şekillendirir” dedi.
TESİSLERE 15 TEMMUZ ŞEHİT İSİMLERİ VERİLDİ
15 Temmuz’u unutturmayacaklarını ifade eden Canik Belediye Başkanı Osman Genç,”  15 Temmuz’da o karanlık geceyi aydınlığa şehadetleriyle ulaştıran 15 Temmuz şehitlerimizin isimlerini yaşatmanın biz yerel yönetimlere bir görev olduğunu düşünüyorum. Biz de Canik Belediyesi olarak hiç tereddüt etmeden bu kampüsün içerisindeki tesislerin her birine 15 Temmuz şehitlerimizin ismini verdik. Onların isimleri burada yaşayacak” dedi.
BAŞKAN  GENÇ SINIFLARI GEZDİ
Başkan Genç açılış programının ardından tesislerdeki sınıfları gezerek öğrencilere başarı temennisinde bulundu. Canik Belediyesi Mevlana Eğitim Kültür ve Yaşam Kampüsündeki tesislere verilen şehit isimleri;  Şehit ilhan VARANK Eğitim Merkezi,Şehit Sevgi YEŞİLYURT Aile Okulu, Şehit Abdullah Tayyip OLÇOK Gençlik Merkezi,Şehit Türkan TÜRKMEN TEKİN Sıbyan Okulu,Şehit Uhud Kadir IŞIK Bilim ve Sanat Merkezi,Şehit Erol OLÇAK Müze ve Sanat Galerisi,Şehit Engin TİLBEÇ Kreş ve Gündüz Bakım Evi
Köksal ÖNER
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ