Bafra Havadis – Bafra Haber, Asayiş, Spor

EYÜP ATMACA “TÜRK ULUSU HAİNLERE KARŞI DİMDİK AYAKTADIR”

Türkiye’nin yeni bir darbe girişimiyle daha karşı karşıya kalabileceği iddialarını değerlendiren Cezzar Lmt. Şti. Yönetim Kurulu Başkanı Eyüp Atmaca, bu tür haberlerin Türkiye’ye hizmet etmeyeceğini söyledi. Atmaca, Türkiye’nin çok kolay provokasyonlarla çökertilebilecek bir ülke olmadığını ifade etti.

EYÜP ATMACA “TÜRK ULUSU HAİNLERE KARŞI DİMDİK AYAKTADIR”

Bu tür değerlendirmelere birkaç yönden bakmak gerektiğini kaydeden Atmaca, şöyle konuştu;

Bir emekli Albay, kaldı ki şu an Vatan Partisinde siyaset yapıyor, yaptığı mesnetsiz açıklamalarla ortalığı bulandırmak istiyor. Neymiş? “İkinci kalkışmaya hazır olun, daha kanlı olacak”mış. Birincisi bu tür haberlerin yapılması Türkiye’ye hizmet etmez, istikrara hizmet vermez. Türkiye’ye yapılan psikolojik harekatın bir devamı, sadece ona hizmet eder. Çünkü bizim huzura ihtiyacımız var, istikrara ihtiyacımız var, iş dünyasının istikrara ihtiyacı var, yatırıma ihtiyacı var. Bunlar onları önlemeye, toplumda korku psikolojisini geliştirmeye yönelik açıklamalar. Bir kere bunu görmek lazım. Bu tür açıklamaların içeriğine dikkatle bakacak olursanız ne kadar doğru, ne kadarı manipülasyon, ne kadarı provokatif açıklama olduğunu görürsünüz” dedi.

 

EYÜP ATMACA “TÜRKİYE ARTIK ESKİ TÜRKİYE DEĞİL”

Türkiye’nin artık eski Türkiye olmadığını da vurgulayan iş adamı Eyüp Atmaca, “Türkiye artık eski Türkiye değil. Yaşanan olaylar şunu gösterdi Türkiye’de son 15 yıldır. Türkiye çok öyle kolay kolay manipüle edilebilecek, çok kolay provokasyonlarla çökertilebilecek bir ülke değil. Gezi olaylarından 17/25 Aralık olaylarına, son darbe girişimine Türkiye üzerine oyun oynayanların, hesap yapanların güçlü merkezler olduğu izlenimi veriliyor. Fakat bir başka şeyi gösteriyor bu olaylar. Türkiye artık eski Türkiye değil. Her türlü provokatif eylemin, projenin de üstesinden halkıyla, Cumhurbaşkanı ile seçilmiş hükümeti ile, hatta muhalefetiyle 15 Temmuz darbe girişiminde bulunanlara tepkisini hep birlikte koydu” diye konuştu.

 

ATMACA, “HÜKÜMETİMİZ ÜLKENİN VE HALKIN HER TÜRLÜ SORUNU İLE İLGİLENİYOR”

İş adamı Atmaca, konuşmasını şöyle sürdürdü;

“Türkiye’de halka dayanan hükümet, ülkenin ve halkın, demokratik yapının her türlü sorunuyla ilgileniyor, araştırıyor, çözmeye çalışıyor. Doğuda PKK bir yıldır çok ciddi saldırılar başlattı ama halk desteğini alamadı. Neden? Çünkü bu sorunu da hükümetimiz, demokrasi içinde, hukuk içinde çözme gayretindedir, bu inançtadır, bu çabadadır” değerlendirmesini yaptı.

 

ATMACA “BAZILARI YAZIP ÇİZİYOR, BUNLAR BİZİ KORKUTMAZ”

İş adamı Eyüp Atmaca, bu gibi mesnetsiz açıklamaların hükümetimizi sadece değerlendirmeye sevk edebileceğini, ama asla ve asla korkutamayacağını da sözlerine ekleyip, “Bu tür açıklamalar sansasyonel açıklamalardır, ama korkutmaz. Ancak kimsenin de ağzını tutamazsın. Bazıları yazıyor, çiziyor. Daha da önemlisi bu gibi hassas dönemlerde kendilerini uzman gören uzman sıfatlı bir çok adam piyasaya çıkıyor. Bununla birlikte bu açıklamaları yapan bu zatları da dikkatle takip etmek gerekir” dedi.

 

DİKKATLİ OLMAK GEREKİYOR

Cezzar Lmt. Şti. Yönetim Kurulu Başkanı, İş Adamı Eyüp Atmaca, “Dikkatli olmak gerekir, bu gelişmeleri takip etmek gerekir. Halkımızla, bütün sivil toplum örgütleri ile bütünleşerek, çok iyi takip etmek gerekir. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım omuz omuza vermişler, yüce Türk halkı için bir mücadeleye girmişler. Milletimizle bu mücadelenin yanında olduğunu Dünya’ya göstermiştir. Bu mücadele “Halkın” mücadelesidir, Ülkemizin mücadelesidir.  Biz Türk milleti olarak önce Allah c.c’ye sonra’da bu yüce iki liderimize güveniyoruz. Onlar da bilsin ki, ‘Yüce Türk halkı, onlarla beraberdir’ “ dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ