Bafra Havadis – Bafra Haber, Asayiş, Spor

İSMET ÇERÇİ “BİZİ TÜRKEŞ YETİŞTİRDİ”

Sevgili okurlarım;
1980 öncesinin önemli isimlerinden ülkücü İsmet Çerçi, bendenizi Bafra Gazeteciler Derneğinde ziyaret etti.

İSMET ÇERÇİ “BİZİ TÜRKEŞ YETİŞTİRDİ”

Eski günleri yad ettik…

Dostlarımızı konuştuk…

Çoğu zaman da duygulandık.

Kimleri konuşmadık ki?

Ancak, İsmet Çerçi bir dokun bin işit…

Oldukça üzgün,

Bilhassa eski Belediye Başkanımız merhum Hasan Aslan’ın ölümü onu oldukça üzmüş.

Bafra’ya cenaze için gelmiş…

Bu arada şehit cenazesine gitmeyi de ihmal etmemiş.

MHP’nin kurucusunun merhum Alparslan Türkeş olduğunu vurgulayan İsmet Çerçi, “O bizim liderimizdi. Biz ondan çok şeyler öğrendik. Onlarca bu Devlet için insanlar yetiştirdi. Onun yetiştirdiği Devlet adamlarında hainlik görüldü mü?”diyor.

 

HASAN ASLAN’IN CENAZESİ İÇİN BAFRAYA GELDİM

İki dönem Belediye Başkanlığı yapan merhum Hasan Aslan’ın cenazesine geldiğini vurguluyor sayın Çerçi.

Ama bu konuda duygularını dile getirmeyi de ihmal etmiyor…

Bakın İsmet Çerçi bendenize neler anlattı…

“Kardeşim olarak gördüğüm, canım olarak bildiğim 47 yıllık Hasan Aslan’ın vefatı bendenizi oldukça üzdü ve hala etkisi altındayım. Nitekim cenazeye geldim. Çok kalabalıktı… Benim asıl üzerinde durduğum husus Hasan Aslan’ın cenazesini oldu bitti ye getirip, bir an evvel defnetmeleridir. Neden bu kadar acele ettiler? Çoğu arkadaşımız şehir dışında, cenazeden haberleri olmadı. Burada bir siyasi oyun var! Hasan Aslan bir kere doğuyor, bir kere ölüyor. Nitekim öldü… daha da önemlisi Hasan Aslan ülkücüdür. Neden cenazesini Belediye’nin önüne götürdüler? Protokole gerek var mıydı? Kaldı ki, Hasan Aslan protokolü sevmezdi. O halk adamıydı… O halkın dostuydu… Hasan Aslan’ın cenazesini Ülkü Ocakları kaldırmalıydı, halk kaldırmalıydı… Ama ne oldu? Cenaze protokol’e göre organize edildi. Daha da önemlisi Hasan Aslan’ın cenazesini en az bir gün daha bekletebilirlerdi. Şayet böyle olsaydı, görülmemiş bir kalabalık Hasan Aslan’ı son yolculuğuna uğurlardı. Önümüz Belediye seçiminde de MHP Belediyeyi alırdı” diyor.

 

AK PARTİYE GİDENLERİN ÜLKÜCÜLÜĞÜ KAYBOLMUŞTUR

İsmet Çerçi konuştukça konuşuyor..

Dedik ya bir dokun bin işit…

Ve şöyle devam ediyor…

Geçmişteki ülkücü arkadaşlarımızdan parti değiştirenler oldu.

Kimi geçmişte Anavatan Partisine kimileri de AK Parti’ye gitti.

Bu arkadaşlarımızın kusura bakmasınlar Ülkücülükleri kaybolmuştur!

Buradan ülkücü arkadaşlarıma sesleniyorum,

Şayet ölürsem beni ülkücüler kaldırsın!

Biz böyle doğduk, böyle yaşadık, böyle de öleceğiz!

Tekrar Hasan Aslan’a dönersek,

Hasan Aslan ülkü ocaklarında büyüdü…

Benim 47 Yıllık kadim dostumdur.

İki dönem Belediye Başkanlığı yaptı,

Buna rağmen kızını işten attılar.

Bu da bir acı!

Hepimiz için diye konuştu…

 

BAFRA GÖÇ ALAN BİR İLÇEYDİ ŞİMDİ GÖÇ VEREN BİR İLÇE OLDU

İsmet Çerçi Büyükşehir yasasına da oldukça tepkili.

Bu bir siyasi oyundur diyor…

Çünkü biliyorlar,

Köylerden gelecek oylar ile Belediye Başkanlıklarını garantiye almak istiyorlar diye konuşuyor.

Şimdi ne oldu?

Büyükşehir var.

Bafra’nın Paris olması lazım…

Şehit cenazesine gittim, yollar bir greyder ile düzeltilmiş.

Toz toprak olarak gördüm diye konuşuyor.

Halbuki Büyükşehir’in olduğu yerde Bafra’nın köyleri yeni adıyla mahalleleri asfalt olması gerekir.

Bafra Paris gibi olması gerekir.

Burası Bafra arkadaş.

Gidin doğuya bakın,

Yolları bırakın asfaltı çift şerit otoyol olmuş.

Medeniyetin beşiği olan Bafra’mıza baktığımızda her taraf perim perişan.

Bafra’yı köy yapmışlar diyor.

 

HASAN ASLAN BELEDİYE MECLİS ÜYESİYDİ HEM DE BÜYÜKŞEHİR’İNDİ

İsmet Çerçi konuşmasının bu bölümünde de şunların altını çiziyor;

“İbrahimciğim, bu adam iki dönem Bafra Belediye Başkanlığı yapmış. Başkanlığından sonra Hasan Aslan’ı asılsız söylentiler ile çok yıprattılar. Yok benzin istasyonu varmış, yok falan yatırımı varmış, yok para yemiş. Buna ne hikmettir bizim partililerimiz de ortak oldular.

Bu yalan dolana inandılar… Vebale, günaha girdiler. Bunu söyleyenler Hasan Aslan ile helalleşti mi acaba? “Çamur At İzi Kalsın” bu mudur adamlık? yazık hemde çok yazık. Bu kadar serveti olan bir adamın hastalığının son zamanlarında en yakın dostları tarafından evine icra gönderilir mi? hem de iki tane dostu tarafından yapıldı bu. Yine bu icraları başka dostları kaldırdı. Son dönem’inde Hasan Aslan’a gerekli duyarlılığı göstermediler. Bu nedenle son Belediye seçiminde de hezimete uğradılar. Asıl konu Hasan Aslan’ın MHP’den Meclis Üyesi olmasıydı. Bakın buraya dikkat edin… Türkiye’de MHP’Li olarak Belediye Başkanlığı yapmış, şimdi de Belediye Meclis üyeliği yapan iki kişi vardır. Birincisi Hasan Aslan’dır ikincisi de MHP’li Elazığ Eski Belediye Başkanı ve şimdi ki Belediye Meclis Üyesi Behçet Susmaz’dır. Bunlar partilerinden hiç kopmamışlardır. Bunların Belediye Meclis Üyeliklerinde de gözü yoktu. Egolarını tatmin etmek için de meclis üyesi olmadılar. Bunlar Partilerini düşündüler… MHP’nin geleceğini düşündüler. Bir örnek teşkil ettiler. Bunu kim anladı İbrahimciğim? Kaldı ki Hasan Aslan fakir bir ailenin çocuğudur garibanın halinden, halkın dilinden çok iyi anlar. Müslüman bir ailenin fakir bir ailenin evladıdır. İyi bir Müslüman Türk çocuğudur. Son sözüm, tekrar büyükşehir yasası olacak. Büyükşehir yasasını getirenler vatandaşa ihanet etmişlerdir” şeklinde konuştu.

 

GELELİM MERAL AKŞENER’E

Herşeyden önce konuya Devlet Bahçeli ile başlayan ve bu konuşmalar ile sözlerini noktalayan İsmet Çerçi, “Devlet Bahçeli merhum Alparslan Türkeş’in yetiştirdiği ve Türk milletine sunduğu büyük bir liderdir. Devlet Bahçeli, manevi terbiye görmüştür, siyasi terbiye görmüştür. Sayın Türkeş gibi halen partisinde onun kurallarını devam ettiriyor. Devlet Bahçeli hükümetin en zor günlerinde bir Türk milleyetçisi olarak her zaman yanında yer almıştır. Bizim için olmazsa olmaz “Vatandır” ülkücüler bu duygu ve bu düşünceler ile yaşar. Diyerek konuşmasının son bölümünde de Meral Akşener ile ilgili şu cümleleri sarf etti; “Şimdi kalkmışlar Meral Akşener ile ilgili anket yapmış. Ankette de Devlet Bahçeli ile Meral Akşener’i yan yana koymuşlar. Neymiş efendim, Meral Akşener Genel Başkan olmalı çünkü MHP’yi uçurur. Şimdi ne oldu? Meral Akşener kendi uçtu. Ne işi var Meral Akşenerin MHP’de? Bu Parti’nin alt yapısında mı yetişmiş? Hem bunun adı demokrasi değildir. Demokrasi diretmeyle olmaz. Olacaksa seçimle yani kongreler ile olur. Bu diretmeyle ne İl başkanı ne de ilçe başkanı seçilir. Bunun da zaten Türkiye’de örneği yoktur. Kalkmışlar Devlet Bahçeli ile Meral Akşener’i yarıştırıyorlar. Daha da önemlisi işin içine bir de kayyum çıktı. Eğer bir siyasi parti varsa, bunun gereği kongreler ile olur. Kayyum ataması ile yapılmaz. Bu işin bir kuralı vardır… iddia ediyorum, gerçek demokrasi MHP’Dir.

Bir demokrasi örneğini Başbuğumuz Alparslan Türkeş bey ile vermek istiyorum, ilk eşi merhume Muzaffer hanım vefat etmişti. Daha sonra ikinci evliliğini yapmak istiyordu. Bu konuyu kendi genel idare kurulunda tartışmıştı. Oylamaya sokmuştu… neydi oylamanın konusu? “tekrar evleneyim mi, evlenmeyeyim mi?” nitekim evlenmesi için onay çıktı. Düşünebiliyor musunuz? Türkeş kendi özel hayatını bile parti de tartışmaya açıyor. Demokrasi arayanlar bu sözleri okuyup idrak ettiklerinde MHP’ye gelsinler” diyerek sözlerini noktaladı.

Sevgili okurlarım;

İsmet Çerçi arkadaşımızla daha çok şeyler konuştuk.

Bafra da çoğu ülkücü arkadaşına kırgın.

Bunları da aslında açıkladı…

Biz şimdilik bu kadarla yetinelim.

Hoşçakalın.dscn9815 dscn9820

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ